Gościli ekstraklasowego spadkowicza i zremisowali

Opublikowano: 08-04-2022

Piłkarze Apklan Resovii Rzeszów w boju 27 serii gier Fortuna 1 Ligi 2021/22 zremisowali w meczu, którego byli gospodarzami. Gościli spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy 2020/21 zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Drużyna “Sovii” po wyrównanym początku pojedynku zdobyła gola i przez blisko 40 minut wygrywała. Przyjezdni, z utratą bramki zaczęli poczynać sobie odważniej. Wyrównali, po akcji z rzutu różnego niedługo po zmianie stron.

Pierwsza połowa należała do ekipy ze stolicy Podkarpacia, która dyktowała warunki gry. Druga część spotkania to wyrównany piłkarski pojedynek. Wynik remisowy wydaje się być jego sprawiedliwym rozstrzygnięciem.

– Szanujemy ten punkt, bo przeciwnik nie należy do łatwych – powiedział po meczu Dawid Kroczek, trener Apklan Resovii Rzeszów.

Najbliższy mecz: Sandecja Nowy Sącz – Apklan Resovia Rzeszów. Termin 14 kwietnia 2022.

27 kolejka Fortuna 1 Ligi 2021/22 (8 kwietnia 2022), Apklan Resovia Rzeszów – Podbeskiedzie Bielsko-Biała 1-1 (0-0)

Bramki: 1-0 Komor (12), 1-1 Misztal (50).

Apklan Resovia: Pindroch – Kubowicz, Adamski, Pietraszkiewicz (72′ Strózik), Wasiluk,  Mikulec (72′ Šolijć), Mróz (86′ Hilbrycht), Eizenchart, Jaroch, Wróbel (86′ Wojciechowski), Komor. Trener: Dawid Kroczek.

Podbeskidzie: Polaček – Bonifacio (60′ Gutowski), Mikołajewski, Kowalski-Haberek, Simonsen (80′ Milašius), Çeltik (80′ Janota), Misztal, Scalet (46′ Merebaszwili), Román (89′ Wełniak), Wypych, Biliński. Trener: Piotr Jawny.

Sędziował: Grzegorz Kowałko z Olsztyna.

Żółte kartki: Jaroch, Strózik, Wasiluk – Mikołajewski.

Widzów: 1207.