Pomocnik Apklan Resovii Marek Mróz tak jak jesienią trafia do bramki GKS Jastrzębie Zdrój i jego team zdobywa punkty

Opublikowano: 05-03-2022

W pionierskim wiosną 2022 meczu roku w gospodarskiej roli, piłkarze Apklan Resovii Rzeszów pokonali GKS Jastrzębie Zdrój. Tak jak jesienią 2021 roku do bramki teamu z Górnego Śląska, trafił Marek Mróz.

“Sovia” przeważała, ale musiała się sporo natrudzić by ograć Jastrzębian w dwunastym pojedynku w roli gospodarza w sezonie 2022/23 wygrać ósmy raz, czwarty tryumfować w Rzeszowie.

Pierwsza odsłona to rywalizacja, która toczyła się głównie w środkowych rejonach boiskach. W drugiej połowie, przyjezdni poczynali sobie odważniej, ale do bramki gospodarzy “drogi nie znaleźli”.

Gola dającego rzeszowskiej drużynie wygraną, strzelił 23-letni pomocnik Marek Mróz, w pierwszych minutach drugiej połowy pojedynku, wykorzystując bezbłędne podanie Rafała Mikulca.

Team ze stolicy Podkarpacia, stworzył jeszcze kilka okazji bramkowych do podwyższenia wyniku, ale zabrakło skuteczności by cieszyć się z bardziej efektownego tryumfu.

Goście nieco więcej niż ostatni kwadrans grali w dziesięciu, po czerwonej kartce, dla Dariusza Kamińskiego, byłego zawodnika Wisłoki Dębica.

Jestem zadowolony, że w wygraliśmy spotkanie. Byliśmy zespołem solidniejszym. Zdobyliśmy bardzo fajną bramkę – powiedział trener Apklan Resovii Rzeszów – powiedział Dawid Kroczek, trener Apklan Resovii Rzeszów.

Najbliższy mecz: Korona Kielce – Apklan Resovia Rzeszów. Termin 13 marca 2022.

22 kolejka Fortuna 1 Liga 2021/22 (5 marca 2021) Apklan Resovia Rzeszów – GKS Jastrzębie Zdrój 1-0 (0-0)

Bramka: 1-0 Mróz (51).

Apklan Resovia: Pindroch – Jaroch, Komor, Kubowicz, Adamski, Mikulec, Wasiluk (86′ Krasa), Šolijć, Eizenchart, Mróz (86′ Hilbrycht), Wróbel (74′ Wojciechowski). Trener: Dawid Kroczek.

GKS: Neugebauer, Borkała (83′ Zalewski), Słodowy, Bondarenko, Zejdler (83′ Stanclik), Kamiński, Kuczałek (60′ Gulczyński), Okhronchuk, Ali, Handzlik (60′ Łaski), Fabry. Trener: Grzegorz Kurdziel.

Sędzia: Radosław Trochimiuk z Ciechanowa.

Żółte kartki: Adamski – Kamiński, Kuczałek, Bondarenko.

Czerwona kartka: Dariusz Kamiński (73 minuta – druga żółta).

Widzów: 1680.