Dwa razy przegrywali, ale zremisowali, czyli Apklan Resovii Rzeszów punkt z GKS Katowice

Opublikowano: 01-12-2021

W zaległym spotkaniu 18 kolejki Fortuna 1 Ligi 2021/22 piłkarze Apklan Resovii Rzeszów zremisowali z GKS Katowice. "Gieksa" dwukrotnie wygrywała, ale "Sovia'' nie dała się zwyciężyć.

Mecz zespołów ze stolic Podkarpacia i Śląska zakończył się remisem, który jest czwartym takowym rozstrzygnięciem w ostatnich bojach obu drużyn na pierwszoligowym i drugoligowym szczeblu.

GKS Katowice szybko objął prowadzenie. Gospodarze nie zrażeni takim początkiem spotkania, zdecydowanie ruszyli do ataków i przed końcem drugiego kwadransa doprowadzili do wyrównania

Na przerwę w lepszych nastrojach schodzili  jednak piłkarze ze Śląska. Wygrywali zdobywając gola w dodatkowym czasie gry pierwszej odsłony.

Oba gole dla przyjezdnych zdobył napastnik, Patryk Szwedzik, sprawiając sobie urodzinowy prezent, jako, że w pierwszych dniach grudnia 2021 kończy 20-lat.

W rzeszowskiej ekipie w pierwszej połowie kontuzji, w wyniku, których  musieli opuścić plac gry doznali Bartosz Jaroch i Aleksander Komor. Po zmianie stron goście grali z kontry, ale Rzeszowianie nie dali się zaskoczyć, nie stracili już żadnych goli.

Na nieco więcej niż kwadrans przed końcem meczu wychowanek tarnowskiej Unii, wprowadzony niedługo wcześniej na boisko, 28-letni Jakub Wróbel, strzałem głową umieścił piłkę w bramce przyjezdnych, ustalając jak się okazało wynik pojedynku.

Najbliższy mecz: Skra Częstochowa – Apklan Resovia Rzeszów. Termin 4 grudnia 2021.

18 kolejka Fortuna 1 Liga 2021/22 (1 grudnia 2021) Apklan Resovia Rzeszów – GKS Katowice 2-2 (1-2)

Bramki: 0-1 Szwedzik (5), 1-1 Mróz (28), 1-2 Szwedzik (45+3), 2-2 Wróbel (73).

Apklan Resovia: Pindroch – Jaroch (25′ Adamski), Komor (36′ Podhorin), Kubowicz, Eizenchart, Pietraszkiewicz (64′ Antonik), Mikulec (64′ Wróbel), Wasiluk, Strózik (64′ Hilbrycht), Mróz, Hebel. Trener: Dawid Kroczek.

GKS: Kudła – Janiszewski, Jędrych, Sadowski, Wojciechowski, Figiel, Jaroszek, Pawłas, Woźniak (79′ Błąd), Szymczak (89′ Kozłowski), Szwedzik (89′ Samiec-Talar). Trener: Tomasz Włodarek.

Sędziował: Marcin Szczerbowicz z Olsztyna.

Żółte kartki: Mikulec, Wasiluk.