Apklan Resovia ogrywa lidera z Niecieczy

Opublikowano: 20-03-2021

Piłkarski team Apklan Resovii Rzeszów sprawił swym kibicom miłą niespodziankę pokonując Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Było to czwarte spotkanie "Sovii" Fortuna 1 Ligi 2021 roku. Drugie zwycięskie.

Apklan Resovia Rzeszów zagrała dobry pojedynek i zwyciężyła drużynę popularnych “Słoni”, która na 13 kolejek przed końcem sezonu 2020/21 pewnie jest czele Fortuna 1 Ligi.

Zespół ze stolicy Podkarpacia poczynał sobie mądrze, rozsądnie, ale na przerwę schodził przegrywając po golu Słowaka, Romana Gergela.

Pierwszy w historii polskiej ekstraklasy obcokrajowiec, który w jednym meczu zdobył cztery gole, team z Małopolski wyprowadził na prowadzenie po skutecznie wyegzekwowanym rzucie karnym tuż przed końcem pierwszej połowy.

W nieco ponad kwadrans po zmianie stron Rzeszowianie zdobyli trzy gole i nie dali sobie “wydrzeć” wygranej, po dwu golach defensora Bartosza Jarocha, i bramce wypożyczonego ze Stali Mielec, napastnika Jakuba Wróbla.

Niecieczanie przegrali w Rzeszowie pierwszy wyjazdowy pojedynek Fortuna 1 Ligi w sezonie 2020/21.

– Bardzo się cieszymy z tych punktów, bo to dla nas dużo tlenu. Dobrze, że po golu do szatni zespół przeniósł ta złość w dalszą część spotkania. Sami nie wierzyliśmy, że taki błąd zrobiliśmy. Potrafiliśmy to zmienić. Trochę determinacji i charakteru było. Nie graliśmy źle, dążyliśmy do odwrócenia tego rezultatu. To się nam udało. Dla nas ważne punkty. Celem jest się nauczyć robić te małe kroki. Przed nami jeszcze daleka droga. Idziemy dalej i takich spotkań potrzebujemy – mówił po ograniu Niecieczan, Radosław Mroczkowski, trener Apklan Resovii Rzeszów.

Przed rozpoczęciem meczu minutą ciszy uczczono pamieć zmarłego w połowie marca 2021, wiernego fana Resovii Rzeszów, przed Sławomira Zenknera, znanego jako “Slaby”.

Najbliższy mecz: Apklan Resovia Rzeszów – GKS Tychy. Termin 27 marca 2021.

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2020/21 TUTAJ!

21 kolejka Fortuna 1 Ligi 2020/21 (20.3.2021)Apklan Resovia Rzeszów – Bruk-Bet Termalika Nieciecza 3-1 (0-1)

Bramki: 0-1 Gergel (45+1), 1-1 Jaroch (56), 2-1 Wróbel (59), 3-1 Jaroch (63).

Apklan Resovia: Dybowski – Jaroch, Podhorin, Kubowicz, Słaby, Mikulec, Wasiluk (62′ Kuczałek), Sojlić, Adamski (62′ Demianiuk),  Twardowski (75′ Kiełbasa), Wróbel (87′ Hebel). Trener: Radosław Mroczkowski.

Bruk-Bet Termalica: Loska – Grzybek (59′ Wasilewski), Putiwcew, Grabowski, Stefanik (68′ Zeman), Hubinek (80 Czarnowski), Radwański (68′ Bezpalec), Biedrzycki, Bonecki (59′ Żyra), Gergel, Śpiewak. Trener: Mariusz Lewandowski.

Sędziował: Sławomir Jarzębak z Piekary Śląskich.

Żółte kartki: Podhorin, Wróbel, Damianiuk, Mikulec, Jaroch – Grzybek, Bonecki, Biedrzycki.

Czerwona kartka: Biedrzycki (87, druga żółta).