Sandra Spa Pogoń ogrywa SPR Stal. 4 lata nie daje się zwyciężyć

Opublikowano: 12-12-2020

Ekipa SPR Stali Mielec w pojedynku 13 serii gier PGNiG Superligi Mężczyzn przegrała z Sandrą Spa Pogoń Szczecin. "Portowcy" są niepokonani przez "Czeczeńców" od 2016 roku.

Szczypiorniści Sandry Spa Pogoni Szczecin od pierwszych minut wyjazdowego spotkania  z SPR Stal Mielec prezentowali dobry, skuteczny handball i po emocjonującym meczu kolejny raz z rzędu ograli ekipę z miasta znad Wisłoki.

Mielczanie już od 12 minuty musieli sobie radzić bez Serba, Kosty Petrovica, który ukarany został czerwoną kartką. Przyjezdni po kwadransie wygrywali 3-7. Trwała zażarta walka. Gospodarze na przerwę schodzili tylko o jedną bramkę gorsi od gości.

Po przerwie Szczecinianie wrócili do czterobramkowego prowadzenia. Ekipa prezesa Romana Kowalika “nie godziła” się taki przebieg rywalizacji i na 90 sekund przed końcem gry był remis 24-24.

Z końcem spotkania Mielczanie dwukrotnie nie trafili do o pustej bramki, a czerwoną kartkę dostał ich rozgrywający Łukasz Nowak co ułatwiło wygraną drużynie gości. Drużyna Sandra Spa Pogoni Szczecin, w daleką 700-kilometrową podróż powrotną udawała się więc radosnych nastrojach.

16 grudnia 2020, SPR Stal Mielec podejmować będzie Orlen Wisłę Płock. To jej ostatni mecz Anno Domini 2020.

Tabela i wyniki PGNiG Superligi Mężczyzn 2020/21 TUTAJ!

13 kolejka PGNiG Superligi Mężczyzn 2020/21 (12.12.2020), Stal Mielec – Sandra SPA Pogoń Szczecin 24-26 (11-12)

SPR Stal: Andjelić, Witkowski, Wiśniewski – Monczka 6, Janyst 3, Wilk 4, Krupa 1, Wojdak 2, Wołyncew 4, Ivanović, Petrović, Krytski 3, Oliveria 1, Nowak, Chodara, Mochocki, Trener: Dawid Nilsson.

Pogoń: Terekhov, Gawryś – Krupa 8, Wrzesiński, Gierak 4, Zaremba 1, Rybski 1, Matuszak, Telenga, Fedeńczak 3, Krysiak 6, Krok, Wąsowski 2, Bosy 1. Trener: Rafał Biały.

Czerwone kartki: Petrović, Nowak – Bosy.