Apklan Resovia wygraną ze Stomilem Olsztyn straciła przed końcem meczu

Opublikowano: 10-10-2020

Po 6 kolejkach z przegranymi ligowymi pojedynkami, w 8 serii gier Fortuna 1 Ligi 2020/21, piłkarze Apklan Resovii Rzeszów wywalczyli punkt w boju w stolicy Warmii i Mazur. Zremisowali ze Stomilem Olsztyn.

Gospodarze byli stroną przeważającą przez większą, część meczu rozgrywanego dziesiątego dnia dziesiątego miesiąca roku 2020. Wielce przeciętnie spisujące się ”Pasiaki” były jednak… blisko zdobycia trzech punktów.

Rzeszowianie w mieście nad rzeką Łyną, wygrywali od końca pierwszej połowy. Wtedy to ich pomocnik Bartłomiej Wasiluk, popisał się uderzeniem z ponad 20 metrów, po którym piłka znalazła się w bramce miejscowych.

W drugiej połowie meczu, grająca defensywnie ekipa ze stolicy Podkarpacia, prawie do ostatnich chwil pojedynku odpierała ataki Olsztynian.

Zabrakło niewiele by się to udało. Mający liczne gry w polskiej ekstraklasie, Grzegorz Kuświk, do bramki Rzeszowian, trafił dopiero w doliczonym czasie gry.

– Stała się rzecz, można powiedzieć nieprawdopodobna, stracić bramkę w 95 minucie, gdzie nic za bardzo się ku temu nie skłaniało, to jest duża sztuka – stwierdził po meczu szkoleniowiec Rzeszowian, Szymon Grabowski.

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2020/21 TUTAJ!

Najbliższy mecz: Zagłębie Sosnowiec – Apklan Resovia Rzeszów. Termin 17 października 2020.

8 kolejka Fortuna 1 Ligi 2020/21 (10.10.2020) Stomil Olsztyn – Apklan Resovia Rzeszów 1-1 (1-0)

Bramki: 0-1 Wasiluk (45), 1-1, Grzegorz Kuświk (90+5).

Stomil: Skiba – Sierant (78′ Straus), Szota, Biedrzycki, Byrtek, Carolina, Hinokio, Ogrodowski (69. Sadowski), Spychała (66. Loshi), Łuczak, Kuświk. Trener: Adam Majewski.

Apklan Resovia: Zapytowski – Mikulec, Kubowicz (46′ Domoń), Wasiluk, Kuczałek, Czernysz (87′ Twardowski), Adamski (87′ Feret), Płatek (73′  Radulj), Geniec, Zalepa, Demaniuk (75′ Rogalski). Trener: Szymon Grabowski.

Sędziował: Sylwester Rasmus z Torunia.

Żółte kartki: Ogrodowski – Wasiluk, Kuczałek