Apklan Resovia przegrała w Tychach z GKS. To czwarta porażka z kolei

Opublikowano: 25-09-2020

Piłkarze teamu Apklan Resovii Rzeszów, w 5 kolejce Fortuna 1 Ligi 2020/21 przegrali na Górnym Śląsku z GKS Tychy. To czwarta z rzędu porażka drużyny, trenera Szymona Grabowskiego.

Mimo, ambitnej walecznej postawy “Pasiaki” musiały uznać wyższość Tyszan, którzy od początku meczu ruszyli po bramkowe zdobycze.

Rzeszowianie skutecznie odpierali ataki miejscowych do ostatnich minut przed przerwą, kiedy to stracili pierwszego gola.

Ekipa ze stolicy Podkarpacia, walczyła, chciała odmienić losy pojedynku. Długo brakowało jej jednak pomysłu by umieścić futbolówkę w siatce bramki gospodarzy, dla których drugiego gola zdobył niefortunnie interweniujący defensor Apklan Resovii, Rafał Mikulec.

Z końcem pojedynku, honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył Kamil Radulij. Na więcej nie było ich stać.

Jeżeli oddaje się w meczu jeden celny strzał, i ten kończy się bramką to nie można wygrać meczu z takim przeciwnikiem jak GKS Tychy – powiedział na pomeczowej konferencji, Szymon Grabowski, trener Rzeszowian.

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2020/21 TUTAJ!

Najbliższy mecz: Odra Opole – Apklan Resovia Rzeszów. Termin 30 września 2020.

5 kolejka Fortuna 1 Ligi 2020/21 (25.9.2020) GKS Tychy  – Apklan Resovia Rzeszów 2-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Steblecki (41), 2-0 samobójcza (82) 2-1, Kamil Radulj (86).

GKS: Jałocha – Wołkowicz, Sołowiej, Nedić, Szeliga, Steblecki, Biegański, Grzeszczyk (90′ Piątek), Paprzyczyki, Biel (64′ Moneta), Nowak (64′ Kasprzyk). Trener: Artur Derbin.

Apklan Resovia: Zapytowski – Mikulec, Zalepa, Kubowicz, Geniec, Płatek (46′ Wasiluk), Kuczałek, Adamski (84′ Brychlik), Demianiuk (72′ Czernysz), Dziubiński (84′ Twardowski), Rogalski (61′ Radulj). Trener Szymon Grabowski.

Żółte kartki: Łukasz Grzeszczyk, Dawid Kasprzyk, Bartosz Szeliga

Sędziował: Jacek Małyszek z Lublina.

Żółte kartki: Grzeszczyk, Kasprzyk, Szeliga – Szymon Grabowski (trener Apklan Resovii Rzeszów).

Widzów: 2264.