Stal Mielec przegrała pierwszy raz w gościach ekstraklasowy bój 2020/21

Opublikowano: 19-09-2020
Kategoria: PKO BP Ekstraklasa

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec w 4 kolejce PKO BP Ekstraklasy 2020/21, pierwszy raz w tych zmaganiach przegrali w wyjazdowej grze. Mielczanie ulegli w Trójmieście, Lechii Gdańsk. mimo iż strzelili dwa gole.

Team trenera Dariusza Skrzypaczka w trzecim w sezonie 2020/21 spotkaniu w gościach, niedługo po jego rozpoczęciu, stracił bramkę i musiał odrabiać straty.

Mielczanie doprowadzili do wyrównania po rzucie rożnym, i ładnym uderzeniu z woleja zza pola karnego Krystiana Getingera. Mecz od tej chwili, do końca pierwszej połowy zrobił się wielce ciekawy.

W ostatnich minutach przed gwizdkiem na koniec pierwszej części spotkania, podkarpacki ekstraklasowiec objął prowadzenie po bramce głową niewysokiego Mateusza Maka.

Gdańszczanie szybko wyrównali. Trafieniem popisał Brazylijczyk, Conrado, który do Lechii przyszedł styczniem 2020. Druga połowa do jej ostatnich minut, toczyła się przy przewadze, gospodarzy, którzy udokumentowali ją kolejnymi golami.

Zdobyli je ich świętujący 36-urodziny kapitan miejscowych Portugalczyk, Flavio Paixao i był reprezentant Polski kadr młodzieżowych, Przemysław Nalepa.

– Lechia zasłużenie wygrała 4-2 – podsumował rozstrzygnięcie meczu w portowym mieście, szkoleniowiec, Mielczan.

Tabela i wyniki PKO Ekstraklasy 2020/21 TUTAJ!

Najbliższy mecz: PGE FKS Stal Mielec – Podbeskidzie Bielsko-Biała. Termin 28 września 2020.

4 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2020/21 (19.9.2020), Lechia Gdańsk – PGE Stal Mielec 4-2 (2-2)

Bramki: 1-0 F. Paixao (4), 1-1 Getinger (23), 1-2 Mak (45), 2-2 Conrado (45+2), 3-2 F. Paixao (73 – rzut karny), 4-2 Nalepa (88).

Lechia: Kuciak – Pietrzak, Kopacz, Nalepa, Fila, Saief (75′ Zwoliński), Makowski, Conrado (82′ Maulana Vikri), Haydary (90+1′ Mihalik), Kubicki,  F. Paixao (90+1′ Gajos). Trener: Piotr Stokowiec.

PGE FKS Stal: Strączek – Getinger (63’Pawłowski), Kościelny, Mateusz Mak, Domański (77′ Stasik), Matras, Tomasiewicz (77′ Dadok), Żyro, Flis, Prokić (46′ Sus), Zjawiński (46′ Tomczyk). Trener: Dariusz Skrzypczak.

Żółte kartki: Saief, Nalepa, Conrado – Getinger, Flis.

Sędziował: Bartosz Frankowski z Torunia.

Widzów: Widzów: 4507.