Apklan Resovia zwycięska w barażowych derbach ze Stalą o Fortuna 1 Ligę – zdjęcia

Opublikowano: 31-07-2020

Piłkarze Apklan Resovii Rzeszów pokonali z końcem lipca 2020 w barażowym derbowym boju o miejsce w Fortuna 1 Lidze 2020/21 Stal Rzeszów. "Pasiaki" na drugi poziomie ligowym zagrają po ponad ćwierć wieku!

W ostatnim akcencie drugoligowej rywalizacji sezonu 2019/20, pojedynku barażowym o ekstraklasowe zaplecze, Apklan Resovia Rzeszów, po piłkarskim horrorze pokazywanym w TVP Sport,  ograła Stal Rzeszów w rzutach karnych.

Do rozstrzygnięcia pojedynku, potrzebnych był0 ponad 120 minut gry i rzuty karne. Pierwsza godzina meczu nie dostarczyła wielkich emocji. Dogodnych okazji do zdobycia goli prawie nie było.

Z początkiem drugiego kwadransa drugiej połowy, na placu barażowego boju ekip ze stolicy województwa zaczęło się robić ciekawiej.

Kolejne minuty to groźnie uderzenia na bramkę rywali pomocników Wiktora Kłosa ze Stali i Karola Twardowskiego z Apklan Resovii. Nie zawodzili golkiperzy, popisując się skutecznymi interwencjami.

“Resoviacy” w przekroju całego spotkania byli zespołem będącym częściej w posiadaniu piłki. Stal najlepiej prezentowała się w pierwszej odsłonie dogrywki.

Po dwu godzinach derbowego spotkania, tak jak w dwu poprzednich drugoligowych pojedynkach rzeszowskich drużyn w sezonie 2019/20 było remisowo. Tym razem jednak wyłoniony musiał zostać zwycięzca.

W 14 serii “jedenastek“, strzał Wiktora Kłosa, niegdyś zawodnika “młodzieżówki” Resovii, obronił nastoletni golkiper “Pasów” Marcel Zapytowski.

A potem nastąpiło radosne szaleństwo fanów i kibiców ekipy trenera Szymona Grabowskiego, z wygranej w 87 derbach stolicy Podkarpacia i promocji na zaplecze PKO BP Ekstraklasy.

Marcin Wołowiec, szkoleniowiec Stali, derby Rzeszowa, przegrał pierwszy raz w roli trenera.

Finał baraży o Fortuna 1 Ligę 2019/20 (31.7.2020)Apklan Resovia Rzeszów – Stal Rzeszów 0-0, rzuty karne 7-6

Apklan Resovia: Zapytowski – Geniec, Kubowicz, Zalepa, Adamski, Płatek, Domoń, Radulj, Hebel (94′ Dziubiński), Krykun, Świderski (80′ Twardowski). Trener: Szymon Grabowski.

Stal: Kaczorowski – Sylwestrzak, Kostkowski, Szeliga, Głowacki, Michalik (49′ Jarecki), Kotwica, Reiman, Plewka (62′ Kłos), Goncerz (85′ Pieczara), Pląskowski (114′ Szczepanek). Trenerzy: Krzysztof Łętocha i Marcin Wołowiec.

Sędziował: Sebastian Krasny z Krakowa.

Żółte kartki: Domoń, Zapytowski – Głowacki, Jarecki.