Kotwica Korczyna klubem partnerskim Stal Rzeszów

Opublikowano: 28-05-2020

Rywalizujący nieprzerwanie od sześciu sezonów w klasie okręgowej Krosno, piłkarski zespół Kotwicy Korczyna został partnerem drugoligowej drużyny Stali Rzeszów. To kolejny klub partnerski Rzeszowian.

W ramach współpracy Stali Rzeszów i Kotwicy Korczyna, w Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów możliwość treningów będą mieć dla młodzi adepci futbolu z Korczyny i okolic, będą szkolenia dla trenerów, organizacja wspólnych wydarzeń.

Reklama

– Bardzo się cieszymy, ze kolejna szkółka piłkarska obdarzyła nas zaufaniem. Zarówno dla Kotwicy i naszego klubu z takiej współpracy będą płynąć wymierne korzyści. Rozmawiamy o tym, czego przede wszystkim Kotwica potrzebuje i w jakich obszarach możemy im pomóc, co w dalszej perspektywie wzmocni również nas. Im mocniejsze szkółki partnerskie, tym my będziemy mocniejsi. Zaprzyjaźnionych, współpracujących z nami klubów, jest coraz więcej. Jesteśmy w kontakcie zarówno z tymi, które już z nami współpracują, jak i na przykładzie Kotwicy, prowadzimy rozmowy z potencjalnymi klubami, które są na współpracę z nami otwarte. W niedalekim czasie będziemy realizować bardzo ciekawe projekty wraz ze szkółkami partnerskimi  – stwierdził  Maciej Seroka, trener Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów. 

Reklama

Prezesem, trenerem klubu z Korczyny jest Patryk Fryc, który piłkarskie tajniki poznawał na Kolbuszowszczyźnie i Stali Mielec. To były zawodnik Bruk-Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, Puszczy Niepołomice, wiosną 2020 piłkarz MKS Arłamów Ustrzyki Dolne. 

Reklama

– Partnerstwo wymaga przede wszystkim mnóstwo zaangażowania, dobrej komunikacji, cierpliwości i ogromnego zaufania. Mocno wierzę, że współpraca oparta na zasadzie symbiozy, wzajemnego wsparcia i poszanowania, może przynieść obu klubom wiele korzyści. Dla Kotwicy Korczyna, czyli klubu z ligi okręgowej, partnerstwo z jednym z najlepszych klubów w Polsce południowo-wschodniej, a kto wie czy niedługo nie najlepszym, to przede wszystkim szansa, aby zrobić krok do przodu pod względem poprawy jakości szkolenia i organizacji klubu. Staramy się rozwijać naszą szkółkę, mocno postawiliśmy na młodzież, obecnie zatrudniamy dziewięciu trenerów. Dlatego bardzo ważne jest stworzenie możliwości do dalszego rozwoju dla utalentowanych zawodników z Kotwicy, dla których, mówiąc kolokwialnie, nasz klub może być już za mały, dla tych, którzy mają ”papiery na grę” i mogą sporo osiągnąć. Dla mnie to także pewien sentyment. Mój świętej pamięci Tata, Zbigniew Fryc rozegrał w barwach Stali Rzeszów 173 spotkania na drugo i trzecioligowym poziomie, był także kapitanem drużyny – powiedział włodarz Kotwicy Korczyna.

Jednym z autorów współpracy klubów z Rzeszowa i Korczyny był Adam Domaradzki, szkoleniowiec młodzieży w Stali, pracujący w teamie Kotwicy.

Foto: Stal Rzeszów 

Komentarze

Komentarze