Medaliści lekkoatletycznych halowych MPJ 2020

Opublikowano: 18-02-2020

Medale Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych 2020 wywalczyli lekkoatleci klubów z Rzeszowszczyzny. Krajowy czempionat rozegrano w trzeci weekend lutego w Toruniu.

Lekkoatletyczny team Podkarpacia w Halowych Mistrzostw Polski Juniorów 2020 (U 20) i Juniorów Młodszych (U18) zdobył tuzin medali. W klasyfikacji województw zajął 6 miejsce.

Wszystkie krążki wywalczyli reprezentanci trzech klubów z naszego regionu: CWKS Resovia Rzeszów (trenerzy – Michał Tittinger, Janusz Mazur, Piotr Kowal), LKS Stal Mielec (Marzena Kulig, Tomasz Torba) i UKS Tiki-Taka Kolbuszowa (Bogdan Karkut).

Podkarpacie reprezentowała w Mistrzostwach Polski 55 osobowa reprezentacja. W mistrzostwach kraju walczyło blisko 1000 zawodniczek i zawodników.

Medaliści:

złoto –  Wiktoria Miąso (skok wzwyż/U20),  Oliwer Wdowik (bieg na 200 metrów/U20) Marcin Jachym (skok wzwyż/U20) – wszyscy Resovia Rzeszów,Kamil Piecuch (bieg na 5 kilometrów), Kamil Wąż (trójskok) – obaj LKS Stal Mielec,

srebro – Oskar Frej (bieg na 5 kilometrów/U18) – LKS Stal Mielec, Magdalena Niemczyk (bieg na 60 metrów/U18) – Tiki-Taka Kolbuszowa,

brąz – Monika Kuźniar (bieg na 2 kilometry/U18) – Resovia Rzeszów, Martyna Gaweł (bieg na 200 metrów/U18), Ielo Cristian (bieg na 5 kilometrów/U18) – LKS Stal Mielec, Alicja Struzik (biegi na 60 i 200 metrów/U20) – wszyscy LKS Stal Mielec.

W medalowej klasyfikacji klubowej, Resovia Rzeszów zajęła 2 miejsce.