Debiut trenera Dariusza Marca w Mielcu na trzy gole i trzy punkty piłkarzy – zdjęcia

Opublikowano: 04-10-2019

Dariusz Marzec, w debiucie przed mielecką publicznością w roli szkoleniowca PGE FKS Stali, pewnie wygrał z GKS 1962 Jastrzębie Zdrój. To też ponierskie ligowe zwycięstwo Mielczan odniesione pod jego wodzą.

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec odnieśli zasłużoną wygraną z teamem z Górnego Śląska. Jastrzębianie walczyli nieustępliwie, i gospodarze musieli się sporo “natrudzić” by sięgnąć po komplet punktów.

Zespół prezesa Jacka Orłowskiego objął prowadzenie niedługo po pierwszym kwadransie, ale goście ruszyli do ataków i po kilkunastu minutach doprowadzili do wyrównania po golu zdobytym przez Ukraińca,  Farida Aliego.

Druga połowa, to przez jej większość dominacja Stalowców,  potwierdzona dwoma golam, co dało im 7 tryumf w sezonie 2019/20.

Oprócz, tej piłki, którą umiemy grać, czyli technicznej piłki dodana była, walka, nieustępliwość – powiedział na pomeczowej konferencji Dariusz Marzec, trener PGE FKS Stal Mielec.

Najbliższe spotkanie PGE FKS Stali Mielec zagra mecz jako gospodarz z Sandecją Nowy Sącz, 18 października 2019. Wyjazdowy pojedynek teamu znad Wisłoki z Odrą Opole, został 13 października przełożony na 24 października.

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2019/20 TUTAJ!

12 kolejka, Fortuna 1 Liga 2019/20 (4.10.2019), PGE FKS Stal Mielec – GKS 1962 Jastrzębie 3-1 (1-1)

Bramki: 1-0 Prokić (18), 1-1 Farid (33), 2-1 Getinger (71), 3-1 Paluchowski (90).

PGE Stal: Kiełpin – Żyro, Bodzioch, Getinger, Lisowski, Bielak (46′ Soljić), Stasik, Nowak, Prokić, Tomasiewicz (83′ Urbańczyk), Janoszka (69′ Paluchowski). Trener: Dariusz Marzec.

GKS 1962 : Drazik – K. Adamek, R. Adamek (90′ Gajda), Bojdys, Gojny, Jadach, Jaroszek, Mróz (81′ Norkowski), Skórecki (65′ Żak), Tront, Farid. Trener: Jarosław Skrobacz.

Sędziował: Damian Sylwestrzak z Wrocławia.

Żółte kartki: Bojdys, Drazik

Widzów:  2481.