Zagłębie wygrywa z SPR Stal Mielec

Opublikowano: 01-05-2019

Po pojedynku z sędziowskimi kontrowersjami, szczypiorniści SPR Stal Mielec ulegli w 5 meczu grupy spadkowej 2018/19 Zagłębiu Lubin. "Czeczeńcy" w połowie gier o utrzymanie są na końcu grupy.

Po równorzędnym boju pierwszej połowy “Miedziowi” w Mielcu schodzili na przerwę z nieznacznym, jednobramkowym prowadzeniem. Początek drugiej połowy należał do przyjezdnych.

Stalowcy walczyli zaciekle, ale nie udało im się przechylić losów spotkania na swą korzyść mimo, remisu 26-26 niedługo bez końcem obfitującego w kary pojedynku.

Na 9 sekund przed końcem rzut po bloku oddał Piotr Rutkowski, a piłka zaplątała się w siatkę za bramką. Tej wyplątać nie mógł Piotr Krępa, a sędziowie widząc to nie zatrzymali czasu, przez co końcowa syrena oznaczała zwycięstwo gości 27 -26 – czytamy w klubowym serwisie SPR Stali Mielec, w której widoczny był brak kontuzjowanego Bartosza Kowalczyka.

Mielczanie po ostatniej akcji pojedynku usłyszeli od sędziów, że zatrzymanie czasu gry nie było konieczne.

Kolejny pojedynek SPR Stal Mielec to gra u siebie z teamem Sandra Spa Pogoń Szczecin, który jest w tabeli przed nimi. Termin 4 maja 2019.

Tabela i wyniki rundy spadkowej 2018/19 tutaj.

5 mecz rundy spadkowej 2018/19 PGNiG Superligi Mężczyzn, (1.5.2019)SPR Stal Mielec – Zagłębie Lubin 26-27 (17-16)

SPR Stal: Andjelić, Wiśniewski – Wilk 5, Krępa 5, Jędrzejewski 1, Kornecki 2, Kowalczyk 3, Krajewski, Krupa 1, Mochocki 2, Rutkowski 2, Sarajlić 4, Skuciński 1, Wołyncew Rusin. Trener: Michał Przybylski.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Bondzior 5, Borowczyk, Dawydzik 4, Gębala 2, Jaszka, Kużdeba, Moryń 4, Mrozowicz, Pawlaczyk 5, Pietruszko 2, Sroczyk 5, Stankiewicz, Szymyślik. Trener: Bartłomiej Jaszka.

Kary: 16 minut – SPR Stal/ 14 minut – Zagłębie.

Sędziowali: Kamil Dąbrowski, Paweł Staniek z Kielc.