Łukasz Perłowski zakończył karierę

Opublikowano: 14-04-2019
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Kwiecień 2019 to czas kiedy Łukasz Perłowski, 35-letni siatkarz przez długie lata reprezentujący Asseco Resovii Rzeszów zakończył karierę. Utytułowany środkowy swą sportową przygodę rozpoczynał w Wisłoku Strzyżów.

 – Jestem dumny, że mogłem grać z Łukaszem w jednym zespole i świętować z nim mistrzowskie tytuły. Bardzo dziękujemy Perle za wszystkie lata, kiedy reprezentował barwy naszego klubu. Łukasz był świadkiem rozwoju naszego klubu i stopniowego awansu do czołówki ligi. Wspólnie świętowaliśmy medale mistrzostw Polski, a także medale w pucharach europejskich. Przez lata był naszym talizmanem i niewątpliwym wsparciem. Wielkie brawa dla tego wyjątkowego zawodnika, który całą swoją sportową karierę związał z zespołem Asseco Resovii i zapisał się w jej kartach mocnymi zgłoskami. Dziękujemy Łukaszowi za te wspólne czternaście lat. Trzymamy mocno kciuki za Perłę, którego w hali Podpromie zawsze będziemy witać jak w domu  – powiedział prezes Zarządu Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak.

– Chciałbym z całego serca podziękować kibicom, którzy wspierali Asseco Resovię przez te wszystkie lata. Wasza wiara niosła nas do najważniejszych zwycięstw, a także podnosiła na duchu w gorszych chwilach. W trakcie tych czternastu lat wspólnie świętowaliśmy sukcesy i tytuły mistrzowskie – powiedział Łukasz Perłowski. – Chciałbym równie mocno podziękować za to, jak przyjęliście mnie w hali Podpromie, kiedy stanąłem po drugiej stronie siatki w barwach Espadonu Szczecin. Dla Was byłem i juz zawsze będę Resoviakiem! Moje serce bije dla tego Klubu. Jestem z tego ogromnie dumny i z całego serca wszystkim dziękuję – stwierdził Łukasz Perłowski

Popularny “Perła” do drużyny “Pasów” trafił przed sezonem 2004/05. Wspólnie z Resovią rozpoczął przygodę z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce. Przez lata stał się ikoną rzeszowskiego klubu, będąc z zespołem w gorszych i lepszych momentach. Łukasz Perłowski jest zawodnikiem, który był najdłużej związanym z Asseco Resovią Rzeszów. Zdobył w jej barwach Mistrzostwo Polski (lata 2012, 2013, 2015), Wicemistrzostwo  Polski (lata 2009, 2014, 2016), brązowy medal PlusLigi (lata 2010, 2011), Superpuchar Polski (rok 2013), 3 miejsce w Pucharze CEV (rok 2012), miejsce w Lidze Mistrzów (rok 2015). Łukasz Perowski był wielokrotnie nagradzany na galach dla najlepszych sportowców Podkarpacia.

Foto: www.assecoresovia.pl

Komentarze

Komentarze