Finał LSK 2018/19 bez Developres SkyRes Rzeszów

Opublikowano: 14-04-2019
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Developres SkyRes Rzeszów tak i pierwszy mecz, przegrał również drugi pojedynek półfinałowy LSK 2018/19 z ŁKS Commercecon Łódź i nie zagra finale. "Rysice" powalczą o 3 miejsce.

Początek spotkania należał do Rzeszowianek, których zagrywka sprawiała spore gospodyniom spore problemy. Popularne “Wiewióry” z czasem uporządkowały swe poczynania, doprowadziły do remisu 16-16, a potem po zaciętym boju wygrały seta.

Druga partia to łatwy tryumf Łodzianek. W trzecim starciu wyrównany bój trwał tylko do jego połowy, a w dalszej części na parkiecie rządził team trenera Michała Maska.

MVP meczu została rozgrywająca łodzianek, Marta Wójcik.

W finale LSK 2018/19 dojdzie do derbów Łodzi. Przeciwnikiem ŁKS Commercecon będą Grot Budowlani. Developres SkyRes Rzeszów o 3 miejsce zagra z mistrzem kraju w ostatnich 5 latach, Chemikiem Police.

2 mecz półfinałowy Ligi Siatkówki Kobiet (14.4.2019), ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 3-0 (25-23, 25-16, 25-22). Wynik półfinału (do dwóch wygranych) 2-0.

ŁKS Commercecon: M. Wójcik, Bociek, Efimienko-Młotkowska, Alagierska, A. Wójcik, Bidias, Strasz (libero) oraz Kowalińska, Muhlsteinova. Trener: Michał Masek.

Developres SkyRes: Barakowa, Tokarska, Witkowska, Blagojević, Mlejnkova, Zaroślińska-Król, Sawicka (libero) oraz Hawryła, Rousseaux, Rabka, Medyńska (libero), Yanewa. Trener: Lorenzo Micelli.

Sędziowali: Marek Słowik i Katarzyna Sokół z Wrocławia.

Widzów: 3000.