Grad medali sumoków Gnojnicy Woli i Lubziny w PP Dębica 2019

Opublikowano: 11-02-2019

Dębica, 9 lutego 2019 była areną zmagań Pucharu Polski sumo wśród seniorów i juniorów. 18 medali (8 złotych) wywalczyli sumocy dwóch klubów z naszego regionu, LUKS Syrena Gnojnica Wola i LUKS Lubzina.

W pucharowej rywalizacji w stolicy powiatu dębickiego uczestniczyło 140 atletów. 13 krążków zdobyli reprezentanci Syreny Gnojnicy Wola, a 5 medali wywalczyli Lubzinianie.

Zespół z Gnojnicy Woli wygrał w klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski w Dębicy.

Najlepiej zaprezentowały się Faustyna Gondek (juniorzy – kategoria 65 i 70 kilogramów) – Lubzina, Patrycja Jezuwid (juniorzy – kat 55 i 60 kg)  i Klaudia Pieprzak (seniorzy – kat 55 i 60 kg) – obie Gnojnica, które wywalczyły po 2 złote medale.

Na najwyższym stopniu podium stanęli też Paweł Pieprzak z Gnojnicy (seniorzy – kat 70 kg) Kacper Magdoń (juniorzy – kat 100 kg)  z Lubziny.

Srebrne medale zdobyli: Hubert Dęborowski (seniorzy – kat 70 kg), Jakub Nowakowski (seniorzy – kat 100 kg) – obaj LUKS Lubzina, Natalia Worwa (seniorzy – kat 60 kg) – LUKS Syrena Gnojnica Wola,

Brązowe krążki wywalczyliAleksandra Darłak (seniorzy – kat 55 i 60 kg), Natalia Fąfara (seniorzy – kat 55 kg), Justyna Kujda (juniorzy – kat 50 kg) – wszyscy LUKS Syrena Gnojnica Wola, Gabriela Warchoł (juniorzy – kat 55 kg), Sławomir Ochał (juniorzy – kat 100 kg), Adrian Gondek (seniorzy – kat 85 i 92 kg) – wszyscy LUKS Lubzina.