Lechia lepsza w pucharowym boju w Rzeszowie. Resovia wygrywała – zdjęcia

Opublikowano: 07-11-2018

Ekstraklasowa Lechia Gdańsk 1-3 zwyciężyła drugoligową Apklan Resovię Rzeszów w wyjazdowym meczu 1/16 Pucharu Polski 2018/19. "Pasiaki" walczyły dzielnie, wygrywały blisko połowę meczu.

Apklan Resovia nie przestraszyła się przewodzącej w ekstraklasie Lechii Gdańsk i długo toczyła zacięty bój z faworytem pucharowej potyczki z Trójmiasta.

Rzeszowianie zaczęli obiecująco i po kwadransie gry objęli prowadzenie po strzale Pawła Hassa. Ten sam piłkarz jeszcze przed przerwą mógł zdobyć drugiego gola, ale jego uderzenie z linii bramkowej wybił kanadyjski defensor Gdańszczan, de Sousa Vitoria.

Goście nie grający w stolicy Podkarpacia w najmocniejszym zestawieniu, dopiero po zmianie stron zaczęli dominować na boisku zdobywając trzy gole w krótkim odstępie czasu. Wyróżniał się były reprezentant Polski, Artur Sobiech.

“Pasy”  mimo porażki w dobrym stylu pożegnały się z Pucharem Polski szczebla centralnego. Mecz pokazywała TV Polsat

1/16 Pucharu Polski szczebla centralnego (7.11.2018), Apklan Resovia Rzeszów – Lechia Gdańsk 1-3 (1-0)

Bramki: 1-0 Hass (15), 1-1 Vitória (57), 1-2 Sobiech (61), 1-3 Haraslín (70).

Apklan Resovia: Daniel – Geniec, Zalepa, B. Makowski, Antonik, Domoń, Frankiewicz, Hass (66′ Straszkewycz), Ogrodnik (70′ Kantor), Mikulec, Buczek (81′ Pyrdek). Trener: Szymon Grabowski.

Lechia: Kuciak – Fila (74′ J. Nunes), Nalepa, Vitória, Lewandowski (46′ Mladenović), Michał Mak (46′  Haraslín), T. Makowski, Kubicki, Sobiech F. Paixão, Wolski. Trener: Piotr Stokowiec.

Sędziował: Mariusz Złotek ze Stalowej Woli.

Żółta kartka: Lewandowski.

Widzów: 4800.