Stal połowę grała w dziewiątkę i wywalczyła punkt

Opublikowano: 30-09-2018

Piłkarze pierwszoligowej PGE FKS Stali Mielec zremisowali w ostatni dzień września 2018 w gościach z Chojniczanką Chojnice. Całą drugą część pojedynku grali w dziewięciu bo otrzymali dwie czerwone kartki.

Wielkie emocje, zażarta walka, trzy czerwone kartki, sędziowskie kontrowersje, to wszystko wydarzyło się w pojedynku Mielczan w Chojnicach.

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy podkarpackiej ekipy, którzy już po kilku minutach prowadzili.

Z czasem gospodarze byli coraz groźniejsi. Mielczanie z końcem pierwszej połowy otrzymali dwie czerwone kartki, a Chojniczanka wyrównała po rzucie karnym.

Ambitnie grający w dziewiątkę piłkarze Stali, na dwadzieścia minut przed końcem pojedynku znów wygrywali. Team z Chojnic gola na wagę punktu zdobył po samobójczym uderzeniu Chorwata, Josipa Soljica.

To był zwariowany mecz – powiedział szkoleniowiec Mielczan, Artur Skowronek.

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2018/19 tutaj.

Kolejny pojedynek PGE FKS Stal Mielec zagra u siebie z Odrą Opole. Termin 5 października 2018 (piątek). Spotkanie pokaże TV Polsat.

12 kolejka Fortuna 1 Liga 2018/19 (30.9.2018), Chojniczanka Chojnice – PGE FKS Stal Mielec 2-2 (1-1)

Bramki: 0-1 Kuświk (7) 1-1 Wołąkiewicz (45 – rzut karny), 1-2 Nowak (70) 2-2 Soljic (86 – samobójcza).

Chojniczaka: Janukiewicz – Podgórski (72′ Drozdowicz), Boczek, Wołąkiewicz, Sylwestrzak, Przybecki (57 Gardzielewicz), Paprzycki (61′ Zawistowski), Trochim, Foszmańczyk, Grzelczak, Mikołajczak. Trener: Przemysław Cecherz.

PGE FKS: Kiełpin – Spychała, de Amo,  Grodzicki, Dobrotka (46′ Gąsior), Getinger, Tomasiewicz (84′ Wroński), Šoljić, Nowak, Prokić, Kuświk (46′ Leândro). Trener: Artur Skowronek.

Żółte kartki: Mikołajczak, Wołąkiewicz – Spychała, Kuświk, Dobrotka, Getinger, Leândro, Kiełpin.

Czerwone kartki: Wołąkiewicz (90′/druga żółta kartka) – Mateusz Spychała (42′/druga żółta kartka), Rafał Grodzicki (45′/niesportowe zachowanie).

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń)

Widzów: 1185.