I to już koniec pucharowej przygody Stali Mielec 2018

Opublikowano: 25-09-2018

I runda szczebla centralnego Pucharu Polski 2018/19 okazała się ostatnią dla piłkarzy pierwszoligowej PGE FKS Stali Mielec. Zespół znad Wisłoki uległ w wyjazdowej grze drugoligowej Pogoni Siedlce.

Długo nic nie zapowiadało, że piłkarze PGE FKS Stali Mielec odpadną w mieście Południowego Podlasia z pucharowej rywalizacji.

Mielczanie przeważali i wygrywali po pionierskim golu w jej barwach pozyskanego latem 2018 z  ekstraklasowej Lechii Gdańsk, Grzegorz Kuświka.

Siedlczanie w 70 minucie doprowadzili do wyrównania. Kilka minut później zdobyli drugiego gola i pucharowa niespodzianka stała się faktem. Ataki Mielczan chcących odwrócić losy pucharowego boju były mało przekonywujące i nie przyniosły bramkowego efektu.

W ekipie Stali zagrali byli piłkarze Pogoni, Marcel Gąsior i Grzegorz Tomasiewicz, a drużynie Pogoni zaprezentowali się futboliści Stali Piotr Marciniec i Szymon Przystalski.

I runda szczebla centralnego Puchary Polski 2018/19, PGE FKS Stal Mielec – Wigry Suwałki 2-1 (0-1)

Bramki: 0-1 Kuświk (31), 1-1 Bochnak (70), 2-1 Mójta (76).

Pogoń:  Smołuch –  Przystalski, Mójta, Garyga, (46′Walków), Guedes, Marciniec, Wrzesiński, Wiktoruk (62′ Rybski), Bochnak, Szczepański (68′Paluchowski), Pazio. Trener: Paweł Sikora.

STAL: Primel – Kiercz, Leandro, M. Gancarczyk, Górka (76′ Getinger), Tomasiewicz (46′Gąsior), Kuświk (46′ Mendigutxia), Wroński, Banaszewski, Grodzicki, Bergier. Trener: Artur Skowronek.

Żółte kartki: Garyga, Marciniec, Wiktoruk, Pazio – Górka, Wroński, Banaszewski

Sędziowie: Piotr Urban z Siedlec.