Złoto i srebro ME dla Kolbuszowej i Leżajska

Opublikowano: 21-05-2018

Na podium Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów Karate Shinkyokushin 2018 stanęli zawodnicy z naszego regionu. Europejskie zmagania odbyły się w w pierwszej połowie maja we Wrocławiu.

Mistrzynią Europy w kumite w kategorii 65 kilogramów została zawodniczka Kolbuszowskiego Klubu Kyokushin Karate, Monika Zielińska. Wicemistrzostwo Starego Kontynentu kumite juniorek w wadze 50 kilogramów wywalczyła Aleksandra Kula z Centrum Sztuk Walki i Sportu Leżajsk.

Z Podkarpacia medalowe lokaty, zdobywając brązowe krążki, zajęli też Filip Szeller i Dominika Kieraś z Budo Krosno.

Reprezentacja Polski w ME w stolicy Dolnego Śląska wywalczyła 16 medali. W kontynentalnych zawodach uczestniczyło blisko 400 zawodników z 28 państw.