Trzy gole i trzy punkty Stali z Wigrami po trzech meczach bez wygranej – zdjęcia

Opublikowano: 04-05-2018

Piłkarze FKS Stali Mielec po trzech spotkaniach bez kompletów punktów, 4 maja, w 29 kolejce Nice 1 Ligi 2017/18 zwyciężyli Wigry Suwałki. Mielczanie nadal są w grze o awans do Lotto Ekstraklasy.

FKS Stal Mielec w pierwszy piątkowy wieczór maja 2018 kolejny raz w tym sezonie stworzyła “elektryzujące” kibiców widowisko.

Drużyny trenerów Zbigniewa Smółki i Artura Skowronka chcąc nadal być w grze o promocję na ekstraklasowy szczebel chciały sięgnąć po zwycięstwo.

Po bezbramkowej, chaotycznej pierwszej połowie w drugiej odsłonie rozgorzał zażarty, emocjonujący bój. Kibice byli świadkami zacięta walki, którą obie kończyły w dziesięciu po czerwonych kartkach dla doświadczonych zawodników 35-letniego Rafała Grodzickiego i 30-letniego futbolisty Wigier, Rumuna Laurentiu Iorga.

Gola na 1-0 po zamieszaniu, w polu karnym, uderzeniem pod poprzeczkę zdobył Bartosz Nowak. Drugą i trzecią bramkę strzeli rezerwowi Dejan Djermanović  oraz Łukasz Wroński, w ubiegłym sezonie zawodnik klubu z… Suwałk.

Mielczanie zrewanżowali się ekipie z Podlasia za porażkę w rundzie jesiennej 2017. Wtedy to w Suwałkach przegrali 2-0.

Najbliższe mecze FKS Stal Mielec to dwa wyjazdy. 9 maja (środa) z Chojniczanką Chojnice i Chrobrym Głogów (13 maja).

Bramki: 1-0  Nowak (59) 2-0 Djermanović (85), 3-0 Wroński (88).

FKS Stal: Majecki – Kiercz, Dobrotka, Leandro, Swędrowski (82 Marciniec), Gancarczyk, Nowak (80 Wroński), Arak (74′ Djermanović), Janota, Banaszewski, Grodzicki. Trener: Zbigniew Smółka.

Wigry: Węglarz – Remisz, Żyro, Sokołowski, Klimala, Bogusz, Jurkowski (70′ Kwaśniewski), Rybicki (90′ Świątek), Iorga, Spychała, Obst. Trener: Artur Skowronek.

Sędziował: Mateusz Złotnicki z Lublina.

Żółte kartki: Swędrowski, Kiercz, Dobrotka, Nowak – Żyro, Iorga, Bogusz.

Czerwone kartki: Rafał Grodzicki (66 minuta) – Iorga (79 minuta, druga żółta kartka)

Widzów: 4113.