W Olsztynie Asseco Resovia zbliżyła się do półfinału

Opublikowano: 18-04-2018
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Asseco Resovia Rzeszów, 18 kwietnia, od wyjazdowej wygranej z AZS Indykpol Olsztyn wygranej rozpoczęła rundę play off sezonu 2017/18. Kolejny ćwierćfinałowy bój 21 kwietnia.

Rzeszowianie mimo, że przegrywali 0-2 nie pasowali i odwrócili losy meczu. Pierwsze dwa sety to lepsza postawa gospodarzy, z których zagrywką problemy mieli goście. Asseco Resovia w tych starciach słabo radziła sobie w ataku.

Później nastał czas “Pasów”. Najbardziej wyrównana była trzecia partia meczu.

Czwarty set i tie-brak “kontroluje” team trenera Andrzeja  Kowala i jest bliższy gier półfinałowych niż  zespół ze stolicy Warmii i Mazur.

MVP meczu: Dawid Dryja (Asseco Resovia Rzeszów).

Indykpol AZS Olsztyn  – Asseco Resovia Rzeszów 2-3 (25-22, 27-25, 23-25, 19-25, 6-15). Stan rywalizacji 0-1.

AZS Indykpol: Hadrava, Woicki, Anringa, Rousseaux, Kochanowski, Pliński, Żurek (libero) oraz Zniszczoł, Kańczok, Buchowski, Makowski, Scheerhoorn. Trener: Roberto Santilli.

Asseco Resovia: Jarosz, Tichacek, Dryja, Śliwka, Rossard, Chinenyeze, Masłowski (libero) oraz Schöps , Perłowski, Kędzierski. Trener: Andrzej Kowal.

Sędziowali: Szymon Prindal z Kielc, Maciej Twardowski z Radomia.

Widzów: 2050.