Sensacyjna wygrana Asseco Resovii!

Opublikowano: 21-01-2018
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Mistrz Polski, niepokonana w dotychczasowych 17 kolejkach 2017/18 PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn Koźle, przegrała u siebie mecz 18 serii gier z Asseco Resovią Rzeszów. MVP rozegranego przyjmujący Rzeszowian Aleksander Śliwka.

Asseco Resovia Rzeszów sprawiła wielką niespodziankę zdobywając komplet punktów na Opolszczyźnie. Nie brakowało w nim siatkarskich fajerwerków.

ZAKSA Kędzierzyn wygrała pierwszego seta będąc przez większą jego część stroną przeważającą. Druga odsłona długo miała remisowy przebieg. W jej końcówce górą “Pasy”.

Trzecie starcie, po nerwowym boju kończy się zwycięstwem Rzeszowian.

W czwarty secie emocjonującego pojedynku “rządzą” podopieczni trenera Andrzeja Kowala, którzy zwyciężając w Kędzierzynie odnoszą 18 tryumf w PlusLidze w tym sezonie.

Kolejny mecz “Pasów” w PlusLidze, 4 lutego w Bełchatowie z PGE Skrą. 31 stycznia w rewanżowym spotkaniu  Pucharu CEV Asseco Resovia Rzeszów podejmuje Vojovodinę Nowy Sad.

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 1-3 (25-21, 22-25, 25-27, 22-25)

ZAKSA: Toniutti, Deroo, Bieniek, Buszek, Wiśniewski, Torres, Zatorski (libero) oraz Jungiewicz, Szymura. Trener: Andrea Gardini.

Asseco Resovia: Tichacek, Śliwka, Rossard, Lemański, Możdżonek, Jarosz, Masłowski (libero) oraz Dryja, Perłowski 1, Depowski, Schoeps. Trener: Andrzej Kowal.

Sędziowali: Wojciech Maroszek z Żor i Marek Lagierski z Czeladzi.

Widzów: 2000.