Developres SkyRes zwycięża na starcie grupy LM – zdjęcia

Opublikowano: 13-12-2017
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

W meczu 1 kolejki Ligi Mistrzyń siatkarki Develepores SkyRes Rzeszów, 13 grudnia, pokonały 3-1 francuski ASPTT Miluza. Kolejny mecz teamu ze stolicy województwa w elitarnych rozgrywkach w styczniu.

Rzeszowianki za wyjątkiem drugiego seta dominowały na placu pionierskiego boju w fazie grupowej Ligi Mistrzyń i odniosły pewny trumf.

W pierwszej partii gospodynie dobrze radziły sobie w ofensywie, a Francuzki nie miały pomysłu aby zatrzymać ich ataki.

W drugim secie przyjezdne zyskały przewagę od jego początków i cieszyły się z wygranej. Zespół trenera Lorenzo Miceliego miał w tym fragmencie pojedynku problemy z przyjęciem.

Trzecia i czwarta partia to gra “pod kontrolą” miejscowych. Najwięcej w meczu punktowała belgijska przyjmująca gospodyń, Helene Rousseaux, która zdobyła 24 punkty.

Czujemy się świetnie, pierwszy nasz mecz w Lidze Mistrzyń i pierwsze zwycięstwo – mówiła z radością po zakończonym pojedynku serbska przyjmująca gospodyń, Jelena Blagojević.

Najbliższe spotkanie Developresu SkyRes Rzeszów w Lidze Mistrzyń to mecz w stolicy Podkarpacia z rumuńskim  Volei Alba Blaj. Termin 11 stycznia 2018.

W drugim pojedynku 1 serii gier grupy A, Volei Alba Blaj zwyciężył szwajcarski Volero Zurich 3-1. Rzeszowianki są na czele grupy.

Developres SkyRes Rzeszów – ASPTT  Miluza 3-1 (25-18, 20-25, 25-14, 25-17)

Developres SkyRes: Kaczmar, Blagojević, Rousseaux, Ptak, Helić, Żabińska, Sawicka (libero) oraz Andruszko, Gajewska, Żak. Trener: Lorenzo Micelii.

ASPTT: Spelman, Divoux, Marković, Herbots, Michel, Abrhamova, Soldner (libero) oraz Dennemiller, Davidović, Cotito, Tracz, Jeanpierre. Trener: Magali Magail.

Sędziowali: Konsantin Jowczew z Bułgarii i Aleksander Sikanjic z Lichtensteinu.

Widzów: 1000.

W drugim meczu grupy A Volei Alba Blaj zwyciężył Volero Zurich 3-1. Rzeszowianki są na czele tabeli grupy.