Nieskończone derby powiatu

Opublikowano: 12-11-2017

11 listopada, rozgrywano pierwsze w historii takie derby powiatu ropczycko-sędziszowskiego, w klasie okręgowej Dębica. Rywalizowały zespoły Lechii Sędziszów Młp. oraz nowicjusz tego szczebla ligowych rozgrywek, Olchovia Olchowa, team z gminy Iwierzyce. Derbowe spotkanie 15 kolejki zostało zakończone przed czasem.

Mecz Lechii Sędziszów Młp. z Olchovią Olchowa trwał tylko godzinę. Został przedwcześnie przerwany z powodu zdekompletowania zespołu gości z Olchowej.

Olchovia do derbowego boju przystąpiła w zaledwie 8 ośmioosobowym składzie. A to dlatego, że tylko tylu piłkarzy miało ważne karty zdrowia. 6 zawodników Olchowej nie zostało przez arbitrów dopuszczonych do pojedynku, który z powodu “problemów” z kartami zdrowia zaczął się z 45-minutowym opóźnieniem.

Mecz Lechii z Olchovią do czasu jego przerwania wygrywali 4-1 Sędziszowianie. Spotkanie ostatniej kolejki rundy jesiennej 2017 najwyższej ligi Podokręgu Dębica zostanie najpewniej zweryfikowane jako 4-0 dla Lechii.

Lechia Sędziszów Młp. po rundzie jesiennej jest 3 w tabeli mając 33 punkty. Olchovia Olchowa zajmuje 9 lokatę, 19 punktów. Na czele klasy okręgowej Dębica po pierwszej części sezonu 2017/18 jest Sokół Kolbuszowa Dolna, 41 punktów.