Developres SkyRes zwycięski w Mariborze

Opublikowano: 07-11-2017
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów w wyjazdowym pojedynku 3 rundy eliminacji Ligi Mistrzyń, 7 listopada, zwyciężyły słoweński Nova KBM Branik Maribor. Rewanż 11 listopada w stolicy województwa.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodyń. Rzeszowianki z czasem uporządkowały grę i od stanu 12-12 trwał zacięty bój zakończony sukcesem teamu trenera Lorenzo Micelliego.

Po wyrównanej walce druga odsłona należy do gospodyń. Słaba postawa przyjezdnych w defensywie sprawia, że  trzecia partia długo toczyła się pod dyktando teamu z Mariboru. Miejscowe z czasem zaczęły jednak popełniać błędy co wykorzystała drużyna Developresu SkyRes i wygrała seta.

Po wyrównanej grze z początkiem w czwartej odsłony inicjatywę przejął team z Rzeszowa, który zwycięsko zakończył seta i mecz.

Przed rewanżowym bojem drużyna Developresu SkyRes jest bliska historycznego awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

Nova KBM Branik Maribor – Developres SkyRes Rzeszów 1-3 (22-25, 25-23, 23-25, 22-25)

Nova KBM Branik: Mlakar, Kaucić, Najdić, Soboćan, Jerala, Pintar, Koskelo (libero) oraz Krajnc, Vovk, Milosavljević. Trener: Samo Miklavc.

Developres SkyRes: Helić, Gajewska, Rousseaux, Blagojević, Hawryła, Ptak, Sawicka (libero) oraz Kaczorowska Kaczmar, Andruszko. Trener: Lorenzo Micelli.

Sędziowali: Srgiej Hulka z Ukrainy i Loic Queste z Francji.