SPR Stal pokonała MMTS Kwidzyń

Opublikowano: 07-10-2017

Pojedynki między szczypiornistami SPR Stal Mielec, a MMTS Kwidzyn to ciekawe i emocjonujące boje. Tak było i 7 października w meczu 6 kolejki PGNiG Superligi sezonu 2017/18 kiedy to "Czeczeńcy" po zaciętym spotkaniu zwyciężyli ekipę z Pomorza.

Pełne zaciętej walki spotkanie, w którym obie ekipy zaprezentowały odważną, ofensywną piłkę ręczną. Początek pojedynku należał do przyjezdnych. W 9 minucie wygrywali 4-7.

Gospodarze nie pasowali. Walczyli z determinacją. Goście popełniali błędy i SPR Stal schodziła na przerwę z 5 bramkami przewagi. MMTS zerwał się walki w połowie drugiej odsłony, kiedy to zaczął odrabiać straty. Końcówka meczu należała do “Czeczeńców”, którzy wygrali 2 mecz w sezonie 2017/18.

MVP spotkania został rozgrywający SPR Stal Mielec, Wiktor Kawka, najskuteczniejszy zawodnik meczu.

Kolejny mecz SPR Stal Mielec to pojedynek u siebie z Wybrzeżem Gdańsk. Termin 14 października.

SPR Stal Mielec MMTS Kwidzyn 37-32 (19-14)

SPR Stal: Lipka, Wiśniewski – Wilk, Krępa 4, Janyst 1, Wypych 4, Rusin, Mochocki 1, Kłoda, Sarajlić 6, Kawka 11, Chodara, Cuzić 6, Krupa 4, Wojkowski. Trenerzy: Krzysztof Lipka, Tomasz Sondej.

MMTS: Dudek, Szczecina – Genda 3, Dymik, Kryński, Krieger 2, Peret 5, Szpera 2, Rosiak, Nogowski 4, Guziewicz, Ossowski, Potoczny 9, Janikowski 1, Pilitowski 2, Bąk 2. Trener: Maciej Mroczkowski.

Kary: 6 i 4 minuty.

Sędziowali: Michał Chodorek i Paweł Popiel z Kielc.

Widzów: 290.

Wyniki i tabela zbiorcza PGNiG Superligi Mężczyzn (kolorami zaznaczone zespoły rywalizujące w grupie granatowej oraz pomarańczowej) tutaj.