Piast lepszy od Stali w pucharowym meczu – zdjęcia

Opublikowano: 08-08-2017

Piłkarze FKS Stali Mielec 8 sierpnia zakończyli przygodę z Pucharem Polski. W 1/16 szczebla centralnego tych zmagań ulegli 0-2 występującemu w Lotto Ekstraklasie Piastowi Gliwice.

Mielczanom ambicji odmówić nie sposób. Okazało się to jednak za mało aby zagrać w kolejnej rundzie pucharowej rywalizacji.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gości. Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ofensywy. Nie byli oni jednak w stanie sforsować dobrze spisującej się obrony Gliwiczan. Pewny w swych poczynaniach Piast zasłużenie wywalczył awans do dalszych pucharowych bojów.

Ostatnie minuty spotkania FKS Stal grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla jej golkipera Tomasza Libery. W bramce jego miejsce zajął obrońca Szymon Przystalski. – Stal była trudnym przeciwnikiem. Wykazaliśmy więcej dojrzałości – mówił po meczu Dariusz Wdowczyk, szkoleniowiec Piasta Gliwice.  W przerwie meczu przekazano dary dla młodych piłkarzy klubu w Rudkach w obwodzie lwowskim na Ukrainie, który mielecki zespół wspiera od dwóch lat.

Pucharową przygodę na szczeblu centralnym zakończył w 1/16 także drugi przedstawiciel Podkarpacia, drugoligowa, Siarka Tarnobrzeg. Tarnobrzeżanie u siebie ulegli 1-4 Bruk-Bet Termalice Nieciecza.

Kolejny pojedynek FKS Stal Mielec zagra w niedzielę 13 sierpnia. Jej rywalem w pojedynku 3 kolejki Nice 1 Ligi będzie Olimpia Grudziądz.

FKS Stal Mielec – Piast Gliwice 0-2 (0-1).

Bramki: 0-1 Bukata (9), 0-2 Dziczek (76 rzut karny).

Stal: Libera – Leandro, Przystalski, Kiercz, Swędrowski (56 Cholewiak), Górka, Lech, Bernhardt, Banaszewski, Tsvetanov (71 M. Gancarczyk), Djermanović (56 W. Gancarczyk). Trener: Zbigniew Smółka.

Piast Gliwice: Szmatuła – Pietrowski, Jankowski (58. Papadopulos), Zivec, Dziczek, Krakowczyk (58. Vassiljev), Mak (86. Gojko), Konczkowski, Sedlar, Bukata, Hebert. Trener: Dariusz Wdowczyk.

Sędziował:  Mateusz Złotnicki z Lublina.

Żółte kartki: Kiercz, Swędrowski, W.Gancarczyk, Cholewiak.

Czerwona kartka: Libera (85 minuta).

Widzów: 3049.