Podkarpacie w Boguchwale wywalczyło medal MP

Opublikowano: 02-07-2017

Na arenach naszego regionu, w Boguchwale, Dębicy i Pustkowie Osiedlu, w dniach 27 czerwca -2 lipca rozgrywane był finały piłkarskiego Turnieju imieniem Kazimierza Górskiego. Rywalizowało w nich 8 kadr wojewódzkich w kategorii 16 lat. Zwyciężył zespół z Mazowsza (na zdjęciu). Podkarpacie, w którego składzie byli piłkarze z naszego regionu zajęło 3 miejsce.

Drużyna Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej pokonała 1-0 w finale drużynę Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Kadra Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w meczu o 3 miejsce zwyciężyła 3-1 Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

Podkarpacie w meczach grupowych zremisowało 3-3 z Zachodniopomorskim ZPN, pokonało 5-1 Dolnośląski ZPN i uległo 4-1 wicemistrzom, Łódzkiemu ZPN. Dało to 2 miejsce w grupie i prawo gry o 3 miejsce w zawodach.

W kadrze Podkarpacia zawodnicy klubów z naszego regionu to: Adam Kramarz, Jan Kozłowski, Filiberto Mazur, Kacper Sadłocha, Kamil Duszkiewicz – Stal Mielec,  Maciej Sonciński, Robert Świerad – Resovia Rzeszów, Dominik Kędzior – Igloopol Dębica, Bartłomiej Korbecki – Ziomki Rzeszów. Pozostali kadrowicze to młodzi futboliści Karpat MOSiR Krosno, Stali Stalowa Wola i Siarki Tarnobrzeg.

Trenerami kadry Podkarpacia są  Dariusz Liana i związany ze Stalą Rzeszów, Krzysztof Hus.