Stal Mielec bez punktów w meczu z Pogonią. Jest 10 na mecie sezonu – zdjęcia

Opublikowano: 04-06-2017

W ostatnim, 34 meczu sezonu 2016/17 piłkarze FKS Stali Mielec ulegli 1-2 na własnym boisku Pogoni Siedlce. Mielczanie będący beniaminkiem pierwszoligowego szczebla na mecie rozgrywek uplasowali się na 10 pozycji co jest dobrym wynikiem.

W upalne południe 4 czerwca futboliści FKS Stali Mielec zakończyli sezon, w którym po długich latach nieobecności byli debiutantem zaplecza Lotto Ekstraklasy. Wygrali 12 razy, 9 pierwszoligowych bojów zremisowali, a w 13 musieli uznać wyższość rywali.

Początek ostatniego pojedynku rozgrywek Nice 1 Ligi 2016/17 to wyrównana gra. Z czasem do ofensywy przystąpili Mielczanie, którzy po trafieniu kapitana, Mateusza Cholewiaka objęli prowadzenie. Do przerwy przeważali futboliści FKS Stal.

W pierwszym fragmencie drugiej odsłony stron trwał równorzędny bój. Końcówka meczu należała jednak do przyjezdnych, którzy strzelili dwa gole, i tym samym drugi raz w tym sezonie zwyciężyli podkarpacki team (w Siedlcach w pierwszej rundzie Pogoń wygrała 1-0).

Sędzią technicznym zawodów był Jakub Tomoń, arbiter Kolegium Sędziów z Rzeszowa. W przerwie meczu uhonorowano młodych piłkarzy rywalizujących w mieleckiej lidze szkół. Grali w niej futboliści rocznika 2007 i młodszych.

Awans do Lotto Ekstraklasy wywalczyły zespoły Sandecji Nowy Sącz i Górnika Zabrze. Zdegradowane do II ligi zostały drużyny Wisły Puławy, Znicza Pruszków i MKS Kluczbork. W barażach o utrzymanie w Nice 1 Lidze zagra Bytovia Bytów. Start sezonu 2017/18 planuje się z końcem lipca.

Stal Mielec – Pogoń Siedlce 1-2 (1-0)

Bramki: 1-0 Cholewiak  (18), 1-1 Tomasiewicz (72), 1-2 Żytko 80 (rzut karny).

Stal: Strączek – Kiercz, Sulewski, Getinger, Lech, Panayotov, Marciniec (73′ Sadzawicki), Sobczak (59′ Górka), Cholewiak, Kolev, Drzazga (68′ Głowacki).

Trener: Zbigniew Smółka.

Pogoń: Frąckowiak – Szrek, Dybiec, Żytko, Chyła (65′ Świerblewski), Janicki, Mroziński (71′ Burkhardt), Krawczyk (86′ Panufnik), Tomasiewicz, Bajdur, Kurbiel.

Trener: Bartosz Tarachulski.

Sędziował: Wojciech Krztoń z Olsztyna.

Żółte kartki: Chyła, Świerblewski.