Mistrz znany. Niebezpieczne miejsce Błękitnych. IV liga podkarpacka – podsumowanie 30 kolejki

Opublikowano: 22-05-2017
Kategoria: PIŁKA NOŻNA, IV Liga

W przedostatni majowy weekend wiadomym okazało się kto zwyciężył w wojewódzkiej lidze w rozgrywkach 2016/17. Wygranym został zespół Wólczanki Wólka Pełkińska, który po jednym sezonie gier powraca do III ligi. Z regionalnych ekip, Błękitni Ropczyce po porażce na własnym boisku z LKS Pisarowce są niebezpiecznie blisko strefy spadkowej. Przegrana z Wólczanką sprawia, że "na baczności" musi się mieć też team Igloopolu Dębica.

Wisłok Wiśniowa – Start Pruchnik 6-2 (3-0)

Pewne zwycięstwo Wisłoka nad zamykającym tabelę wojewódzkiej ligi Startem. Trzy gole zdobył Łukasz Kosiba.

KS Wiązownica – Izolator Boguchwała 2-2 (1-1)

“Izolacja” wygrywała 0-1, 1-2. Gospodarze do wyrównania doprowadzali przed końcem pierwszej i drugiej połowy.

Sokół Sieniawa – Rzemieślnik Pilzno 1-1 (0-0)

Po pierwszej bezbarwnej części gry, początek drugiej odsłony należał do “Rzemiosła”, które w 55 minucie objęło prowadzenie. Po stracie gola gospodarze zerwali się do ataków i doprowadzili do wyrównania. Rzemieślnik zremisował już 11 mecz w IV lidze. Ekipa z Pilzna to wraz z Piastem Tuczempy, drużyna, która remisuje najczęściej na wojewódzkim szczeblu w sezonie 2016/17.

Błękitni Ropczyce – LKS Piasrowce 0-3 (0-1)

Goście prezentowali się lepiej i wygrali w Ropczycach mecz o “sześć punktów”. Dobrego dnia nie miał golkiper miejscowych, Dariusz Kosiba, który nie popisał się przy straconych bramkach.

Wólczanka Wólka Pełkińska – Igloopol Dębica 2-1 (1-1)

“Morsy” stawiały się najlepszej ekipie wojewódzkiego szczebla. Ostatnie 20 minut grała Wólczanka grała w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla jej piłkarzy. Tej przewagi liczebnej zawodników nie potrafili wykorzystać Dębiczanie.

Piast Tuczempy – Głogovia Głogów Młp. 2-0 (2-0)

Mimo ambitnej postawy beniaminek wojewódzkiej ligi z Głogowa Młp. w Tuczempach punktów nie ugrał.

31 kolejka IV ligi podkarpackiej już w środę, 24 maja. Regionalne zespoły grają w parach:  Piast Tuczempy – Błękitni Ropczyce, Głogovia Głogów Młp. – KS Wiązownica,  Igloopol Dębica – Wisłok Wiśniowa,  Rzemieślnik Pilzno – LKS Pisarowce.  Mecz Izolatora Boguchwała z Wólacznką Wólka Pełkińska został przełożony na 31 maja.

Wyniki i tabela IV ligi podkarpackiej tutaj.