Stal Mielec wygrała z Miedzią w Legnicy i jest prawie pewna utrzymania w Nice I Lidze

Opublikowano: 17-05-2017

Przyjemną niespodziankę sprawili swym kibicom piłkarze FKS Stali Mielec, którzy wygrali 1-2 wyjazdowy mecz 31 kolejki Nice 1 Ligi z Miedzią Legnica. Mielczanie zwyciężając 17 maja mających ekstraklasowe aspiracje "Miedziowych" są bardzo bliscy utrzymania w gronie pierwszoligowców. Stal w tym sezonie ograła Miedź dwukrotnie (jesienią w Mielcu zwyciężyła 1-0).

Początek spotkania to rozważna gra Stali. Z czasem goście zaczęli poczynać sobie coraz odważniej i przed przerwą po golu występującego trzeci sezon w ich barwach Szymona Sobczaka objęli prowadzenie.

Legniczanie wyrównali niedługo po przerwie z rzutu karnego podyktowanego za przypadkową rękę Serba, Borisa Milekića. W dalszej części meczu gospodarze, mimo groźnych niekiedy ataków, nie mieli pomysłu na zdobycie kolejnego gola.

Bramkę zdobyli natomiast z pomyślunkiem poczynający sobie Stalowcy. Po trafieniu pozyskanego zimą Bułgara Aleksandara Koleva, wywalczyli trzy punkty, i na trzy kolejki przed końcem sezonu 2016/17 prawie zapewnili sobie miejsce na pierwszoligowym szczeblu (mogliby zostać zdegradowani tylko w przypadku zajęcia miejsca barażowego i przegrania baraży, bezpośrednio z Nice I Ligi nie spadną).

Zasłużona wygrana FKS Stal z Miedzią, zapewniła awans do Lotto Ekstraklasy Sandecji Nowy Sącz. Mecze ligowe najwyższego krajowego szczebla, do czasu modernizacji swego stadionu Sandecja grać będzie w Mielcu.

Najbliższy pojedynek Mielczan, to spotkanie 32 kolejki Nice 1 Ligi, z walczącym o awans do ekstraklasy, wiceliderem Zagłębiem Sosnowiec. Termin 21 maja. Mecz pokaże Polsat Sport.

Miedź Legnica – FKS Stal Mielec 1-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Sobczak (40),  1-1 Vojtus (57 rzut karny), 1-2 Kolev (75).

Miedź: Kapsa – Gorskie, Łobodziński, Marquitos, Forsell (46′ Rybicki), Pennanen (68′ Bartkowiak), de Amo Pérez , Vojtus, Midzierski (84′ Bartulović), Trifonow.
Trener: Ryszard Tarasiewicz.

Stal: Libera – Kiercz, Sulewski, Milekić, Panayotov  (90′ Radulij), Lech, Górka, Sobczak (88′ Buczek), Drzazga (85’Głowacki), Kolev, Getinger.
Trener: Zbigniew Smółka

Sędziował: Wojciech Krztoń z Olsztyna.

Żółte kartki: Gorskie – Kolev.