Stal Rzeszów wygrywa w gościach ze Spartakusem

Opublikowano: 29-04-2017
Kategoria: PIŁKA NOŻNA, III Liga

Piłkarze Stali Rzeszów pokonując w gościach w 26 kolejce III ligi grupy IV Spartakusa Daleszyce, wygrali 13 raz w sezonie 2016/17. Dzięki tej wygranej Rzeszowianie wciąż są w grze o II ligę.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Stal będąca faworytem pojedynku z walczącym o utrzymanie na trzecioligowym szczeblu Spartakusem, do przerwy nie mogła znaleźć sposobu na umieszczenie futbolówki w jego bramce.

Ataki Rzeszowian, którzy w tym meczu byli stroną przeważającą, przyniosły skutek z początkiem drugiej połowy. Team ze stolicy Podkarpacia, niedługo po zmianie stron, w krótkim odstępie czasu, zdobył dwa gole i nie dał sobie odebrać kompletu punktów.

Zespół z Rzeszowa w tym sezonie ograł 2 razy drużynę z Daleszyc. Jesienią zwyciężył ją 3-2 u siebie.

W środę 3 maja 2017, Stal zagra z mającą też awansowe aspiracje Garbarnią Kraków.

Spartakus Daleszyce – Stal Rzeszów 1-2 (1-0)
Bramki: 1-0 Kidoń (6), 1-1, Lisańczuk (47), 2-1 Reiman (54).
Spartakus: Palka – Ostrowski, D. Gil, Skrzypek, Kobryń (75′ Szmalec), Jeziorski, Kidoń (60′ Papka), Paprocki, Blicharski, Zdeb, Sot (63’Laskowski).
Trener: Arkadiusz Bilski.
Stal: Wasiluk – Drelich, Skała, Gil, Szymański, Kordas,  Michal Lisańczuk (60′ Giel, 81′ Pilypas), Kvych (46’Brocki), Szeliga, Reiman, Prędota (67′ Batis Cande).
Trener: Bohdan Bławckij.
Sędziował: Piotr Burak z Zamościa.
Żółte kartki: Szeliga, Brocki.
Tabela i wyniki III ligi grupy IV tutaj.