Sumocy klubów Gnojnicy Woli i Lubziny z sukcesami na ME

Opublikowano: 26-04-2017

Sumocy klubów z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, Syreny Gnojnica Wola i LUKS Lubzina, w trzeci weekend kwietnia, wywalczyli medale Mistrzostw Europy w zmaganiach seniorów i młodzieżowców. Kontynentalny czempionat rozegrano w stolicy Gruzji, Tibilisi.

Katarzyna Pieprzak, zawodniczka klubu z Gnojnicy Woli, podopieczna trenera Ryszarda Prokopa, zdobyła dwa tytuły Mistrzyni Europy. Zwyciężyła w zmaganiach U21 i U23, w kategorii 55 kilogramów.

Magdalena Macios (na zdjęciu z trenerem), atletka klubu z Lubziny, której szkoleniowcem jest Andrzej Jedynak, trener kadry Polski, mistrzostwo kontynentu zdobyła w rywalizacji seniorek, w wadze 65 kg. Uznano ją również najlepszą zawodniczką europejskiego czempionatu.

Wicemistrzostwo Europy, w gronie seniorów w wadze 70 kg, zdobył Paweł Pieprzak z Syreny.

Brązowe krążki ME wywalczyli w U21 w wadze 60 kg, sumocy klubu z Lubziny, Sara Rejniak, Sylwia Kamińska i Przemysław Kubisztal.

W punktacji medalowej ME seniorów i młodzieżowców reprezentacja Polski wywalczyła 2 miejsce. Biało-Czerwona kadra zdobyła 37 medali ( 8 złotych, 7 srebrnych, 22 brązowe).