Pasjonujacy bój Stali z GKS. Pół tuzina goli w Mielcu

Opublikowano: 22-04-2017

Po niezwykle pasjonującym pojedynku piłkarze FKS Stali Mielec zremisowali 3-3 z GKS Katowice w meczu 27 kolejki Nice I Ligi. Mielczanie przez większość meczu grali w przewadze jednego zawodnika. Nie potrafili tego wykorzystać. Pojedynek transmitował Polsat Sport.

Wspaniały mecz, po to ludzie przychodzą na piłkę, ale to był wspaniały mecz dla kibiców a nie trenerów – mówił na pomeczowej konferencji trener Stali, Zbigniew Smółka. I trudno się ze szkoleniowcem gospodarzy nie zgodzić.

Pierwsza połowa to dominacja Stali, która od 21 minuty meczu grała z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Słowaka Oliviera Praznovskiego ukaranego za brutalny faul.

Druga odsłona 15 ligowego spotkania teamu znad Wisłoki w sezonie 2016/17 w roli gospodarza, ku zdziwieniu jego  fanów należała do przyjezdnych. – Na drugą połowę wyszli juniorzy i trzeba to sobie powiedzieć po męsku – stwierdził trener podkarpackiego pierwszoligowca.

Wyrównującego gola dla “Gieksy” na 2-2 zdobył, wykorzystując niefrasobliwość defensywy gospodarzy, Serb Andreja Prokić, w ubiegłym sezonie czołowy futbolista mieleckiego teamu. Na 20 minut przed końcem pojedynku gospodarze znów wygrywali po trafieniu Bułgara Aleksandar Koleva.

W końcówce meczu błąd, wypuszczając piłkę z rąk w niedalekiej odległości od bramki, popełnił golkiper Stali, Tomasz Libera. Wykorzystali to przyjezdni. Strzelili gola i zdobyli 22 punkt w gościach pierwszoligowym boju sezonu 2016/17.

Najbliższe spotkanie FKS Stal to wyjazdowy mecz 28 kolejki Nice I Ligi z Zniczem Pruszków. Termin 29 kwietnia.

FKS Stal Mielec – GKS Katowice 3-3 (2-0)

Bramki: 1-0 Sobczak (8), 2-0 Getinger (40), 2-1 Foszmańczyk 48 (rzut karny) 2-2 Andreja Prokić (63) 3-2 Kolev (70), 3-3 Lebedyński (83).

FKS Stal: Libera – Zalepa, Kiercz, Milekić (76’Sulewski), Marciniec, Sobczak (84’Lech), Panayotov,  Kolev, Getinger, Sadzawicki, Radulj (58’Buczek).

Trener: Zbigniew Smółka.

GKS Katowice: Nowak – Czerwiński, Kalinkowski (46’Pielorz), Goncerz, Foszmańczyk, Prokić, Praznovsky, Kamiński, Jóźwiak (46′ Garbacik), Frańczak (81′ Lebedyński), Zejdler.