Brązowy medal Orlen Ligi bliżej Rzeszowa

Opublikowano: 13-04-2017
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

W pierwszym meczu o 3 miejsce siatkarki Developersu SkyRes Rzeszów zwyciężyły 3-2 Impel Wrocław. Rewanżowy bój obu drużyn, w środę 19 kwietnia. Rzeszowska drużyna 3 sezon występuje w najwyższej krajowej lidze. W poprzednich 2 sezonach zajmowała w ligowych zmaganiach 11, przedostatnią lokatę.

Emocjonujące widowisko damskiej siatkówki, w wykonaniu 3 i 11 drużyny ubiegłego sezonu, zobaczyć można było w Wielki Czwartek w  Rzeszowie.

Zaczęło się od łatwej wygranej Developresu SkyRes w pierwszym secie. W drugiej osłonie więcej do powiedzenia miała ekipa przyjezdnych z Dolnego Śląska, i to ona ją wygrała.

Trzecia odsłona to falująca dyspozycja obu drużyn. Cieszą się po jej zakończeniu Rzeszowianki. Zwyciężają, w czym duża zasługa serbskiej atakującej, Anderi Helić, która “rządziła” w ofensywie.

W secie czwartym “bez historii” górą Wrocławianki. Tie-brak to wyrównana gra, zakończona skutecznym podwójnym blokiem gospodyń, w wykonaniu Katarzyny Mróz i Klaudii Kaczorowskiej.

MVP meczu została Andera Helić.

Developres SkyRes Rzeszów – Impel Wrocław 3-2 (25-15, 23-25,25-21, 14-25, 16-14).

Developres SkyRes: Kaczmar, Helić, Kamenova, Kaczorowska, Żabińska, Mróz, Borek (libero) oraz Flakus, Paskova, Szczygieł, Śliwińska.

Trener: Lorenzo Micelli.

Impel Wrocław: Hancock, Konieczna, Mędrzyk, Courtney, Ptak, Kąkolewska, Stenzel (libero) oraz Stasiak (libero), Kaczor, Kossanyiova, Bałucka.

Trener: Marek Solarewicz.

Sędziowali: Mariusz Fiutek i Rafał Pośpiech, Śląski Związek Piłki Siatkowej.