Nie strzelili dwóch karnych i… zdobyli komplet punktów

Opublikowano: 08-04-2017
Kategoria: PIŁKA NOŻNA, III Liga

Piłkarze Resovii Rzeszów, w wyjazdowym meczu 23 kolejki III ligi grupy IV pokonali 0-1 MKS Trzebinia Siersza. Ich wygrana mogła być okazalsza gdyby team trenera Szymona Szydełki wykorzystał dwa rzuty karne.

Zwycięstwo z MKS Trzebinia Siersza to pierwszy wiosenny tryumf ekipy “Pasów” w wyjazdowym meczu wiosną 2017.

Rzeszowianie prezentowali się lepiej od gospodarzy i po tej wygranej awansowali na 3 miejsce. Do lidera z Ostrowca Świętokrzyskiego tracą 3 punkty.

Bohaterem Kacper Szymala, golkiper miejscowych, który obronił dwa karne Rzeszowian. Nie pokonali bramkarza gospodarzy Bartłomiej Buczek w 34 minucie i Sebastian Dziedzic w 89 minucie.

Kolejny ligowy mecz “Pasów” to pojedynek w Wielką Sobotę, 15 kwietnia, z Podhalem Nowy Targ.

MKS Trzebinia-Siersza – Resovia Rzeszów 0-1 (0-0)

Bramka: 0-1 Dziedzic (55).

MKS: Szymala – Sawczuk (90′ Górka), Kalinowski, Ochman, Jagła (63′ J.Pająk), Kowalik (71′ Stokłosa), Gawęcki, Majcherczyk, Mizia, Stnaek, Sochacki (58′ Dudek).

Trener: Maciej Antkiewicz.

Resovia: Pietryka – Barszczak, Bieniasz, Buczek (82′ Świst), Domon, Dziedzic (90+4′ Twardowski), Kaliniec, Pałys-Rydzik (87′ Socha), Staszczak, Wiejak (76′ Chamera), Żmuda.

Trener: Szymon Szydełko.

Sędziował: Marek Śliwa z Pinczowa.

Żółte kartki: Majcherczyk, Gawęcki, Kalinowski, Górka – Bieniasz, Kaliniec, Chamera