Szóstka w finałach MP – zdjęcia

Opublikowano: 19-03-2017

Siatkarki juniorskiego zespołu Szóstki Mielec zwyciężyły w rozgrywanym w dniach 17-19 marca turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski. Podopieczne trenera Romana Murdzy awansowały tym samym to finału krajowego czempionatu.

W półfinałowych zmaganiach w Mielcu Szóstka pokonała PTPS Piła 3-0 (25-19, 25-19, 25-23), Budowlanych Łódź 3-0 (25-17, 25-19, 25-20) i uległa 1-3 (25-23, 23-25, 25-21, 25-20)  MKS Dąbrowa Górnicza.

Mielczanki w zawodach gdzie ich rywalkami były teamy mające seniorskie ekipy w Orlen Lidze zajęły 1 miejsce, i wraz z Dąbrowiankami, plasującymi się na 2 pozycji, wywalczyły promocję do gier o medale MP. Rozegrane zostaną one w drugiej połowie kwietnia w Malborku.

W finałach mistrzostw kraju juniorek Szóstka zagra, drugi raz z rzędu. Wystąpi w nich 8 czołowych ekip juniorek. Z Podkarpacia także drużyna San Pajdy Jarosław.

Skład Szóstki: Martyna Gorzkiewicz, Kaja Daniluk, Alicja Węgrzyn, Jagoda Kardyś, Pamela Petrykowska, Zuzanna Babś, Aleksandra Krycka, Kamila Żelazko, Maria Raszek, Gabriela Fryz, Daria Pykosz, Agnieszka Konieczny.

Najlepsze zawodniczki turnieju: Martyna Gorzkiewicz (Szóstka Mielec), Zuzanna Szynkiel (MKS Dąbrowa Górnicza), Klaudia Felak (Budowlani Łódź), Łucja Nowicka (PTPS Piła).