Panie na plus. II liga siatkówki kobiet i mężczyzn – podsumowanie

Opublikowano: 12-03-2017

Gry play-off i play-out grały stoczyły w ostatnich dniach regionalne zespoły II ligi z naszego regionu. Powody do radości mają ekipy żeńskie Szóstki Mielec i Marby Sędziszów Młp. Bez powodzenia rywalizowały drużyny męskie AKS V LO Rzeszów i Neobusa Raf-Mar Niebylec. Stawiały się jednak mocno i rozstrzygać o wyniku musiał "złoty set". Błękitni Ropczyce rewanżowy mecz I rundy play-off stoczą 18 marca.

II Liga Kobiet

Siatkarki Szóstki Mielec pokonały San Pajdę Jarosław i wywalczyły promocję do meczów o mistrzostwo grupy V i awans do bojów półfinałowych o I ligę. Marba zapewniła sobie pozostanie w II lidze po wygraniu jednego z dwóch wyjazdowych meczów z MOSiR Jasło.

O miejsca 1-4, San Pajda Jarosław – Szóstka Mielec 0-3 (17-25, 21-25, 22-25), stan rywalizacji play-off 0-2

Mielczanki w pojedynkach o mistrzostwo grupy rywalizować będą z Grupą Azoty PWSZ Tarnów. Rywalizacja do 3 wygranych. Pierwsze mecze 1,2 kwietnia w Mielcu.

O miejsca 5-8, MOSiR Jasło – Marba Sędziszów Młp. 3-1 (16-25, 25-20, 25-20, 25-20) i 1-3 (25-23, 13-25, 19-25, 20-25)

Sędziszowska drużyna w pojedynkach o 5 lokatę powalczy z AZS UMCS Lublin. Spotkania te 25 i 26 marca.

II Liga Mężczyzn

O miejsca 1-8

Błękitni Ropczyce – Dunajec Nowy Sącz, przełożony na 18.3.2017.

KKS Kozienice – Neobus Raf-Mar Niebylec 3-0 (25-23, 25-23, 25-20), stan rywalizacji 1-1, złoty set 15-8

Politechnika Pszczółka Lublin – AKS V LO Rzeszów 0-3 (18-25, 20-25, 17-25), stan rywalizacji 1-1, zloty set 15-10

Zespoły z Rzeszowa i Niebylca w pojedynkach o lokaty 5-8 zagrają przeciw sobie. Wstępne terminy to 25 marca i 1 kwietnia.

Błękitni gdy wygrają I rundę play-off z Dunajcem Nowy Sącz rywalizować będą o pozycje 1-4 z Karpatami Krosno. Gdy ulegną “Góralom” staną do bojów o lokaty 5-8 z Avią Świdnik. Terminy to 25 marca i 1 kwietnia.