Spójnia pewnie ograła Sokół

Opublikowano: 04-03-2017

Będący na czele I ligi koszykarze Sokoła Max Elektro Łańcut ulegli dziś 80-75 w szlagierze 26 kolejki Spójni Stargard. Była to 5 porażka ekipy Dariusza Kaszowskiego w tym sezonie. Łańcut jest liderem z punktem przewagi nad Legią Warszawa.

Spójnia w pierwszej rundzie, w pojedynku obu drużyn w Łańcucie stawiała się mocno, ale przegrała po dogrywce.

Teraz na własnym parkiecie “rządziła” i odniosła pewny tryumf. Spotkanie ustawiły bardzo dobrze zagrane przez miejscowych pierwsze dwie kwarty. W Sokole szwankowała gra w defensywie.

Nasza ekipa zerwała się do pogoni w drugiej połowie meczu, ale na nic się to zdało. Skuteczni gospodarze kontrolowali przebieg pojedynku, w którym Łańcucianie fragmentami byli bezradni. Był to ich najsłabszy występ w tym sezonie.

Do najlepszych na boisku należeli, najskuteczniejszy zawodnik spotkania, kapitan gospodarzy, Maciej Raczyński, jak i Maciej Klima z Sokoła, który zaliczył double-double. Najcelniej dla Łańcuta rzucał Sebastian Szymański.

11 marca przeciwnikiem Łańcuta w meczu 27 kolejki I ligi będzie Kotwica Kołobrzeg.

Spójnia Stargard – Sokół Max Elektro Łańcut 85-70 (25-13, 24-13, 17-23, 19-21)

Spójnia: Raczyński 23, Pabian 19, Dymała 15, Śpica 8, Fraś 6, Pytyś 6, Bodych 4, Janiak 2, Lewandowski 2.

Trener: Krzysztof Koziorowicz.

Sokół Max Elektro: Szymański 22, Sroka 19, Klima 16, Koszuta 9, Kulikowski 2, Zywert 2, Balawender 0, Czerwonka 0, Krajniewski 0.

Trener: Dariusz Kaszowski.