Legia nie dała rady Sokołowi. Łańcucianie znów są na czele – zdjęcia

Opublikowano: 18-02-2017

Koszykarze Sokoła Max Elektro Łańcut 18 lutego zwyciężyli 80-73 Legię Warszawa w spotkaniu czołowych drużyn I ligi. Był to mecz 23 kolejki, po którym Łańcucianie zmienili stołeczny zespół na fotelu lidera.

Podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego przerwali serię 13 spotkań Warszawian bez porażki. Pierwsza kwarta wyrównana. Po skutecznej końcówce drugiej partii gospodarze schodzą na przerwę z 5 punktowym prowadzeniem.

Początek trzeciej odsłony należy do Sokoła Max Elektro, który wygrywa już różnicą 12 punktów. Legia podrywa się do walki i przed ostatnią kwartą wszystko zdarzyć się może.

W emocjonującej końcówce meczu więcej spokoju zachowali Łańcucianie. Skutecznością popisuje się doświadczony Marcin Sroka. Przy licznej i żywiołowo dopingującej publiczności Sokoły, którzy zanotowali w całym spotkaniu sporo przechwytów, zwyciężają 19 raz w tym sezonie. Legię ogrywają drugi raz. Gospodarzy wspierał dopingiem obecny na meczu burmistrz Łańcuta, Stanisław Gwizdak.

Kolejny mecz Łańcuta to spotkanie 24 kolejki I ligi z 12 w tabeli I Notecią Inowrocław. Termin 25 luty.

Sokół Max Elektro Łańcut – Legia Warszawa 80-73 (16-16, 24-19, 19-19, 21-19)

Sokół: Sroka 22, Szymański 15, Zywert 13, Kulikowski 8, Koszuta 7, Klima 7, Balawender 3, Czerwonka 3, Czujkowski 2.

Trener: Dariusz Kaszowski.

Legia: Linowski 14, M. Wilczek 14, Kukiełka 11, Pacocha 8, Robak 8, Aleksandrowicz 6, Sulima 6, Malewski 3, Ł. Wilczek 3.

Trener: Piotr Bakun.