Derby dla Sędziszowa Młp. II liga siatkówki kobiet i mężczyzn – podsumowanie kolejki

Opublikowano: 25-01-2017

PZL Sędziszów Młp. górą derbach powiatu ropczyko-sędziszowskiego. Pokonał faworyzowanych Błękitnych Ropczyce w trzech setach. To było jedyne zwycięstwo naszego drugoligowca w meczach minionej kolejki. W ostatni weekend stycznia kolejne ligowe boje.

II Liga Kobiet, Gr. V – 12 kolejka

MOSiR Jasło – Marba Sędziszów Młp. 3-1 (25-23, 25-22, 18-25, 25-20)

San Pajda Jarosław – Szóstka Mielec 3-0 (27-25, 25-19, 25-17), mecz rozegrano awansem 21.12.2016

Tabela: 1. Grupa Azoty PWSZ Tarnów – 29 punktów, 33-12 sety, 3. Szóstka Mielec – 22 punkty, 26-18 sety, 6. Marba Sędziszów Młp. – 17 punktów, 20-20 sety.

W 13 kolejce, 28 stycznia grają: Marba Sędziszów Młp. – Grupa Azoty PWSZ Tarnów, Szóstka Mielec – Tomasovia Tomaszów Lub.

II Liga Mężczyzn, Gr.VI – 15 kolejka

AKS V LO Rzeszów – KKS Kozienice 1-3 (22-25, 24-26, 25-17, 21-25)

PZL Sędziszów Młp. – Błękitni Ropczyce 3-0 (25-19, 25-21, 25-20)

Politechnika Pszczółka Lublin – Neobus Raf-Mar Niebylec 3-0 (25-21, 25-19, 25-18)

Avia Świdnik – pauza

Niespodzianka w derbach powiatu ropczycko-sędziszowskiego. PZL Sędziszów Młp. pokonał Błękitnych Ropczyce. Było to pierwsze zwycięstwo sędziszowskiej drużyny w historii spotkań obu drużyn na drugoligowym szczeblu.

Tabela:1. Krosno Glass PWSZ Karpaty – 34 punkty, 36-10 sety, 5. Błękitni Ropczyce – 17 punktów, 24-28 sety, 6. AKS V LO Rzeszów – 14 punktów, 21-30 sety, 7. Neobus Raf-Mar Niebylec – 14 punktów, 19-29 sety, 9. PZL Sędziszów Młp. – 8 punktów 11-32 sety.

W 16 kolejce, 28 stycznia zagrają: Neobus Raf-Mar Niebylec – PZL Sędziszów Młp., Błękitni Ropczyce – AKS V LO Rzeszów.