Pucharowy awans Developresu SkyRes. Zwycięstwo bez trenera Skroka

Opublikowano: 18-01-2017
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów pokonały 18 stycznia w meczu 1/8 finału Pucharu Polski pierwszoligowy WTS Wieliczka. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było 5 setów.

W pierwszym starciu gospodynie stawiały się do połowy seta. Druga odsłona należała do pierwszoligowego beniaminka. Trzeci set to od pierwszych piłek dominacja ekipy z Rzeszowa. Rozkojarzenie w grze, spora ilość błędów własnych Developresu SkyRes oraz dobra postawa miejscowych w czwartym secie sprawiła, że o zwycięstwie w meczu  musiał rozstrzygać tie-brak.

Pewnie wygrały go podopieczne trenera Dawida Pawlika, zastępującego Jacka Skroka Pierwszy szkoleniowiec ekipy ze stolicy Podkarpacia przeszedł zabieg oddania nerki synowi Maciejowi i nie mógł dowodzić zespołem.

W 1/4 finału przeciwnikiem Developresu SkyRes będzie team Giacomini Budowalni Toruń. Mecz 1 lutego w Rzeszowie.

WTS Solne Miasto Wieliczka – Developres SkyRes Rzeszów 2-3 (21-25, 25-22, 19-25, 25-16, 7-15)

WTS: Tyrańska, Urbanik, Sowisz, Szostok, Gawlak, Ząbek, Olipra (libero) oraz Szymoniak, Antosiewicz, Świerczyńska, Wieczorek.

Trener: Katarzyna Wąsowska.

Developres: Hawryła, Żabińska, Śliwińska, Kaczmar, Helić, Paskowa, Nickowska (libero) oraz Borek (libero), Szczygieł, Kaczorowska, Kamenova.

Trener: Dawid Pawlik.