Udany rewanż Developresu SkyRes

Opublikowano: 07-01-2017
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów pokonały 1-3 dziś w wyjazdowym meczu Grot Budowalnych Łódź. Sprawiły tym samym miłą niespodziankę swym fanom i zrewanżowały się Łodziankom za porażkę w meczu w pierwszej rundy.

Gospodynie były faworytkami meczu. Nic z tego nie robił sobie nasz zespół, który spokojnie, z wiarą we własne umiejętności w trzech zwycięskich setach, punktował team z Łodzi.  Dobrze funkcjonowało przyjęcie, solidny był blok. W ataku “wodzirejem” była Andera Helić, która kolejny raz w tym sezonie została najlepszą zawodniczką meczu.

Grot Budowalne dobrze spisywały się tylko w trzecim secie, w którym dominowały na placu gry. Z ekipą z Rzeszowa doznały pierwszej porażki w sezonie 2016/17 przed własną publicznością.

Drużyna trenera Jacka Skroka jest 4 w tabeli, 28 punktów. Prowadzi Chemik Police 43 punkty.

Najbliższy mecz Developresu SkyRes to pojedynek 16 kolejki Orlen Ligi z Muszynianką Muszyna w Rzeszowie. Termin to 13 stycznia.

Grot Budowlani Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 1-3 (19-25, 19-25, 25-19, 16-25)

Grot Budowlani: Vincourova, Grobelna, Grajber, Beier, Polańska, Pycia, Maj-Erwardt (libero) oraz Twardowska, Tobiasz, Pelc.

Trener: Błażej Krzyształowicz.

Developres SkyRes: Kaczmar, Helić, Śliwińska, Paskova, Hawryła, Mróz, Borek (libero) oraz Nickowska (libero), Kaczorowska, Flakus.

Trener: Jacek Skrok.

Sędziowali: Dariusz Wolski i Marek Słowik z Lubuskiego Związek Piłki Siatkowej.

Widzów: 1700.