ZKS Stal Rzeszów najlepsza w młodzieżowym współzawodnictwie

Opublikowano: 02-01-2017

ZKS Stal Rzeszów to najlepszy z klubów Podkarpacia w Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży za rok 2016. Współzawodnictwo obejmuje krajowe zawody mistrzowskie w kategoriach wiekowych: młodzika, juniora młodszego, juniora i młodzieżowca.

Podkarpacie w klasyfikacji województw zajęło 14 miejsce. Zwyciężyło Mazowsze.

W punktacji klubowej tryumfowała CWZS Zawisza Bydgoszcz – 2300 punktów. ZKS Stal Rzeszów zajęła 22 pozycję – 548 punktów, CWKS Resovia Rzeszów była na 41 miejscu – 401 punktów. Były to dwa najwyżej sklasyfikowane kluby z Podkarpacia. Łącznie sklasyfikowano 3517 klubów.

W gronie 900 sklasyfikowanych gmin najlepsza z Podkarpacia, gmina Rzeszów zajęła 17 miejsce – 1546 punktów. Wygrała gmina Warszawa – 10 800 punktów.

W zestawieniu dyscyplin, 1 miejsce zajęli skoczkowie do wody Stali Rzeszów (jedyna 1 lokata klubu z Podkarpacia).