Sokół ograł beniaminka z Leszna i jest samodzielnym liderem

Opublikowano: 03-12-2016

Jamalex Polonia 1912 Leszno, koszykarski beniaminek pierwszoligowego szczebla z Wielkopolski w 13 kolejce, nie dał rady dziś w Łańcucie Sokołowi Max Elektro. Zespół trenera Dariusza Kaszowskiego zwyciężył 12 raz w trwającym sezonie. Łańcucianie są samotnym liderem bo Spójnia Stargard, dotychczasowy współprzodownik I ligi, który miał tyle samo punktów co nasz zespół, niespodziewanie przegrał swój wyjazdowy mecz z Rosą Radom.

Goście bez respektu podeszli do spotkania z przodownikiem tabeli. Wygrali pierwszą kwartę wykorzystując słabą skuteczność miejscowych. W drugiej kwarcie gospodarze “dyrygowani” przez Alana Czujkowskiego, który zanotował w meczu double-double, szybko odzyskali kontrole nad przebiegiem wydarzeń i rozbili Lesznian.

Goście powalczyli jeszcze w końcówce meczu. Nie na tyle aby pokonać Łańcut w przedostatnim w tym roku ligowym pojedynku na własnym parkiecie. W zespole gospodarzy brakowało kontuzjowanego Rafała Kulikowskiego.

Kolejny spotkanie Sokoła Max Elektro to bój 14 kolejki I ligi u siebie z meritumkredyt Pogoń Prudnik. Rozegrane zostanie 10 grudnia.

Max Elektro Sokół Łańcut – Jamalex Polonia 1912 Leszno 76-65 (13-24, 27-7, 23-17, 13-17)

Sokół: Koszuta 24, Czujkowski 13, Sroka 12, Balawender 10, Szymański 8, Klima 6, Zywert 3, Czerwonka 0, Krajniewski 0.

Trener: Dariusz Kaszowski.

Polonia: Koelner 22, Milczyński 13, Kiwilisza 9, Rostalski 7 (10 zb), Stępień 6, Sanny 5, Malona 3, Turbacz 0, Brenk 0, Krówczyński 0.

Trener: Łukasz Grudniewski.