Porażka Developresu SkyRes w Sopocie

Opublikowano: 30-11-2016
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów przegrały dziś 3-1 z Atomem Trefl Sopot w wyjazdowym meczu 8 kolejki Orlen Ligi. Podopieczne trenera Jacka Skroka są po tym spotkaniu na 6 miejscu w tabeli z 13 punktami. Na czele Chemik Police 23 punkty.

Gra teamu prezesa Rafała Mardonia była bardzo nierówna. W pierwszym secie prowadził 14-9, 16-11 ale go przegrał.

Druga partia należała do naszej ekipy, która dominowała na placu gry i pewnie zwyciężyła.

W trzeciej odsłonie prowadzenie zmieniało się często. W jej końcówce gospodynie odskoczyły na 24-20 i mimo pogoni naszej ekipy nie dały sobie wyrwać zwycięstwa.

W czwartym, i jak się okazało ostatnim secie, rzeszowska drużyna stawiała się do jego połowy. Było 15-14. Potem miejscowe uzyskały przewagę.

Gospodynie przeważały nad teamem Jacka Skroka w grze blokiem. Klaudia Kaczorowska i Anna Kaczmar zagrały przeciw swym niedawnym koleżankom. Obie bowiem jeszce w ubiegłym sezonie reprezentowały klub z Trójmiasta.

MVP spotkania została 20-letnia przyjmująca drużyny gospodyń, Magdalena Damaske.

Kolejny mecz rzeszowskiej drużyny to spotkanie przed własnymi kibicami z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Termin 4 grudnia.

Atom Trefl Sopot – Developres SkyRes Rzeszów 3-1 (26-24, 15-25, 25-23, 25-19)

Atom Trefl: Goliat, J.Łukasik, Damaske, Mielczarek, Skorupa, Gajewska, Kulig (libero) oraz M.Łukasik, Wójcik.

Trener: Piotr Matela.

Developres SkyRes: Hawryła, Kaczorowska, Helić, Kaczmar, Mróz, Śliwińska, Borek (libero), Nickowska (libero) oraz Kamenova, Żabińska, Paskova.

Trener: Jacek Skrok.

Sędziowali: Marcin Bzdodek z Włabrzycha i Aleksandra Szydełko z Kędzierzyna Koźla.