Pewny tryumf Łańcuta w Siedlcach. Teraz czas na hit ze Spójnią

Opublikowano: 16-11-2016

W wyjazdowym pojedynku 10 kolejki I ligi koszykarzy sezonu 2016/17 team Sokoła Max Elektro Łańcut wygrał dziś z SKK Siedlce. To 9 tryumf drużyny trenera Dariusza Kaszowskiego w tym sezonie. W najbliższej kolejce dojdzie do szlagierowo zapowiadającego się meczu z Łańcucian z niepokonaną Spójnią Stargard.

Siedlczanie tylko w pierwszej kwarcie, kiedy to byli bardzo skuteczni, toczyli z Łańcucką drużyną wyrównany bój. Sokoły w pierwszych minutach meczu na Mazowszu poczynały sobie niemrawo. Z czasem zwarły jednak szyki i ich gra nabrała właściwego rozpędu.

Po połowie Sokół prowadził 43-51. Po trzech kwartach łańcucianie wygrywali 54-72, kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i spokojnie wygrali.  Na placu gry “rządził” należący najbardziej doświadczonych zawodników w naszym teamie Marcin Sroka, który trafił 6 “trójek”.  W Siedlcach nie wystąpił w naszym teamie, lekko kontuzjowany skrzydłowy Rafał Kulikowski.

W 11 serii gier I ligi hit w Łańcucie, czyli mecz wicelidera tabeli miejscowego Sokoła Max Elektro, z liderem Spójnią Gdańsk. Początek spotkania o 17.30.

SKK Siedlce – Sokół Max Elektro Łańcut 75-87 (25-22, 18-29, 11-21, 21-15)

SKK: Rajewicz 15, Sobiło 14, Pławucki 14, Król 12, Szymczak 10, Weres 8, Stefanik 2, Nędzi 0, Czosnowski 0, Zapert 0.

Trener: Teochar Mołłow.

Sokół: Sroka 30, Klima 14, Zywert 11, Koszuta 9, Czujkowski 9, Szymański 8, Czerwonka 5, Krajniewski 1, Balawender 0.

Trener: Dariusz Kaszowski.