Po dwóch golach Bartłomieja Buczka Resovia zwycięża Karpaty

Opublikowano: 24-09-2016
Kategoria: PIŁKA NOŻNA, III Liga

Wygraną 2-1 piłkarzy Resovii Rzeszów zakończył się ich dzisiejszy mecz z Karpatami Krosno w 10 kolejce grupy IV. W trzecioligowych derbach Podkarpacia zwycięstwo "Pasiakom" dały dwie bramki Bartłomieja Buczka.

Zacięty, pełen walki mecz. Jego początek należał do Karpat, które po niespełna dwóch kwadransach objęły prowadzenie. Resovia po stracie gola zerwała się do ataku i miała okazje do wyrównania. Karpaty zaś miały w bramce dobrze spisującego się Mariusza Stępnia, który do remisu przed przerwą nie dopuścił.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy golkiper przyjezdnych nie dał już rady zatrzymać gospodarzy. Skapitulował po rzucie wolnym Bartłomieja Buczka, który wiele lat grał w krośnieńskim klubie. Potem były czerwone kartki za nie mające nic z futbolem zachowania Kamila Groborza i Konrada Domonia.

Drużyna Resovii im bliżej było końca tym bardziej naciskała team gości. I dopięła swego. I znów po trafieniu Buczka. Zwycięstwo z Krosnem to szóstka w tym sezonie wygrana drużyny trenera Szymona Szydełki, niegdysiejszego szkoleniowca Karpat.

Za tydzień “Pasy” nie grają bo mają pauzę.

Resovia Rzeszów – Karpaty Krosno 2-1 (1-0)

Bramki: 0-1 Gabrych (27), 1-1 Buczek (51), 2-1 Buczek (82).

Resovia: Pietryka – Baran, M. Kmiotek (46. Pałys-Rydzik), Bieniasz (46. Barszczak), Kaliniec, Mołdoch (61. Daniel), Makowski, Domoń, Świst (46. Żmuda), Buczek, Staszczak.

Trener: Szymon Szydełko.

Karpaty: Stępień – Kantor, Pawlak, Nikanovich (74. Dąbek), Krupa, Siepierski (69. Sitek), Groborz, Wąsikowski (83. Mordec), Skiba, Szkatuła, Gabrych (58. Paszek).
Trener: Adam Fedoruk.
Sędziował: Kamil Adamski z Kielc.
Żółte kartki: Domoń – Groborz, Kantor, Pawlak.
Czerwone kartki: Domoń (54 – druga żółta) – Groborz (54 – druga żółta).
Widzów:
Wyniki pozostałych spotkań 10 kolejki trzecioligowej grupy IV w zakładce “Tabele i Terminarze”.
Tekst: S.Siwiec, foto: cwks-resovia.pl