W Ropczycach zdobywali mistrzowskie tytuły

Opublikowano: 18-09-2016

W Ropczycach, 17 września 2016, rozegrano Mistrzostwa Polski kadetów w sumo. Rywalizowało 180 sumoków z 25 klubów. Medale zdobyli w atleci dwóch podropczyckich klubów, Syreny Gnojnica Wola i LUKS Lubzina.

Sumocy LUKS Lubzina i Syreny Gnojnica Wola byli jedynymi reprezentantami Podkarpacia w tych zawodach. Wywalczyli 7 medali, 4 złote i 3 srebrne.

Na najwyższym stopniu podium stanęli atleci z Lubziny, Hubert Dęborowski w wadze 65 kilogramów i Adrian Gondek 75 kg, oraz siłaczka z Gnojnicy Woli, Patrycja Jezuwid  w kategorii 55 kg.

Srebro zdobyły zawodniczki Syreny, Natalia Worwa 45 kg, Justyna Fąfara 50 kg, Aleksandra Darłak 55 kg, a także sumoka Lubziny, Jakub Nowakowski w wadze 95 kg.

Szkoleniowcem klubu z Lubziny jest Andrzej Jedynak, a trenerem zespołu z Gnojnicy Woli, Ryszard Prokop.

Mistrzostwa Polski w Ropczycach organizowane przez LUKS Lubzina były jednym z końcowych etapów wyłonienia reprezentacji kraju na Mistrzostwa Europy 2016.  Rozegrane one zostaną w połowie października w Niemczech.